Наприкінці вересня розпочнеться акція «Громадянська блокада Криму»

3209

8 вересня 2015 року в Києві відбулася прес-конференція на тему: «Громадянська блокада Криму: як це буде».

У ній взяли участь Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу, Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу і Президент Всесвітнього конгресу кримських татар та Ленур Іслямов – віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар.

Спікери наголосили на тому, що кримські татари на материку готові почати мирну транспортну блокаду Криму з метою припинення масового транспортного сполучення з Кримом, поставок продуктів харчування та інших товарів на окупований півострів.

«Відбувається щось абсурдне. Півострів окупований, там режим гірше совєцького, терористичний режим. Переслідуються інакомислячі, особливо те, що пов’язане з українською символікою, згадуванням України. Великий тиск на тих, хто не мириться з окупаційним режимом, в першу чергу, це стосується корінного народу. У той же час Україна дає на окуповану територію воду, електрику і продукти харчування», – підкреслив Мустафа Джемілєв.

Політик назвав цифри, що свідчать про залежність Криму від України: приблизно 80 % продуктів харчування на півострів йде з материкової України, а також, 85 % електроенергії та біля 80% води, особливо польової.

«Чому ми маємо забезпечувати їм життя? Аргументи про те, що в Криму ніби-то живуть наші громадяни – абсурдні, бо 80 % продуктів, що йдуть на Крим з України не потрапляють до громадян півострова, а перевантажуються на інші автомашини і через Керченську протоку йдуть в Росію, адже там ціни ще вищі. Інша частина йде для окупантів, військових частин, каральних загонів, які душать наших співгромадян. В цьому бізнесі зацікавлені Аксьонов та інші олігархи, які керують на окупованій території. Не можна годувати бандитів, які знущаються на нашими громадянами на окупованій території. Ми поставимо їм свої умови. Сьогодні детально з Президентом України ми обговоримо свої кроки», – сказав Джемілєв.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров озвучив початок акції з блокування кордону: «Ми найближчим часом оголосимо про початок нашої акції, що передбачатиме блокування адміністративного кордону. Це буде у 20- х числах вересня. Приведу офіційні дані: за останній тиждень з материка до Криму ввезено 5 тисяч 777 тон продовольства. З одного боку, ми маємо факти дискримінації, затримань, погромів кримських татар та інших національностей, ми маємо політв’язнів, щодня в Криму є злочини проти людей, і в той же час український бізнес океаном здійснює постачання. Цей бізнес торгує на крові».

Організатори пообіцяли, що такі акції в майбутньому будуть по всьому світові.