Храм ПЦУ в селі Осовіни. Фото надано Кримською Єпархією

18 січня 2021 року в селі Осовіни АР Крим відбулося перше відновлене після тривалої перерви святкове Богослужіння. Парафія Святого Архистратига Божого Михаїла Кримської Єпархії УПЦ КП (нині Православна Церква України – ред.) була зареєстрована 25 жовтня 2002 року.

«Парафія на честь Святого Архистратига Божого Михаїла в селі Осовіни, Ленінського району в Криму була відкрита у 2002 році. Першим її настоятелем був митрофорний протоієрей Михаїл Хазов. Парафія діяла до літа 2014 року, але через переслідування та погрози отець Михаїл разом з дружиною і дітьми мусив покинути Крим і виїхати на материкову Україну. Сім років Церква була закрита, віруючі села Осовіни старанно зберігали святиню і зверталися до Управління Кримської Єпархії відновити Богослужіння, але через відсутність духовенства це було вкрай тяжко зробити.

Храм ПЦУ в селі Осовіни.

Втім, милосердя Боже немає меж, ми не знаємо, що нам уготовано Богом, і коли Господь винагородить нас за довготерпіння і страждання. На передодні свята Богоявлення Господнього з Милості Божої, стараннями протоієрея Івана Олещука було відроджено життєдіяльність парафії. Перше Богослужіння відбулося в свято Хрещення Господнього з Великого освячення води. Всі присутні на Богослужінні з непомірною радістю зустріли новину про поновлення Богослужінь, і воздавши Хвалу Господу, понесли Велику Агіасму (Хрещенську воду) по своїх оселях. У свою чергу хочу подякувати всім причетним до створення і відновлення цієї парафії. В ці складні часи, коли хвороби, смерть, засуха в Криму підступили до наших осель, будимо просити Господа, щоб Він не залишав нас Своєї Благодаті», – прокоментував ІА «Голос Криму» відновлення богослужінь у храмі митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент.

Відео ствяткового вечірнього Богослужіння 18.01.2021:

Ксенія ВІЛІНСЬКА

Фото та відео надані Кримською Єпархією ПЦУ

SHARE