Мінреінтеграції: Заява щодо отримання коштів для політв’язня Приходька не надходила

175

Інформаційна служба Крайової Ради Українців Криму «Український голос Криму» повідомила, що отримали відповідь від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України що стосується надання допомоги кримчанину Олегу Приходьку.

Раніше, Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) скерувала лист до керівництва Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з пропозицією розглянути питання щодо надання фінансової допомоги незаконно ув’язненому в Росії кримчанину Олегу Приходьку та його родині, що мешкає на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

У листі до Міністерства також повідомлялося, що КРУК з публічних джерел стало відомо про те, що нещодавно був розгляд на одному із засідань «Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист» питання про надання допомоги українцю Олегу Приходьку. Але з незрозумілих причин питання до сих пір не вирішено належним чином.

Окрім того, у публічному просторі з’явилася заява лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, де він проінформував про те, що в Криму здійснено напад на доньку та дружину в‘язня Кремля Олега Приходька, а також наголошував, що державна влада кинула Олега Приходька напризволяще: «Побратима не вносять ні в списки на обмін, ні в списки тих, чиїм родинам з бюджету держави передбачають фінансову допомогу. Фактично єдиний, хто нині займається захистом Олега — найнятий нами адвокат», – наголосив Тягнибок.

У листі до КРУК від Мінреінтеграції зокрема вказано: «Повідомляємо, що заява щодо надання бюджетних коштів у розмірі, встановленому законодавством, для забезпечення надання професійної правової допомоги (в тому числі заходів, спрямованих на забезпечення можливості її надання) для захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з його громадською або політичною діяльністю, а також підтримки зазначеної особи та членів її сім’ї, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних з його відвідуванням, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 328., в інтересах Приходька О.А. до Мінреінтеграції не надходила. У разі надходження такої заяви, вона буде розглянута згідно законодавства». Лист підписаний заступником Міністра з питань європейської інтеграції Ігорем Яременко.

 

«На цей момент у нас є офіційна відповідь центрального органу влади на якого покладені функції забезпечення правової допомоги політв’язнів. Все конкретно і зрозуміло у змістовному листі Мінреінтеграції. Незрозумілим є те, чому не підготовлені були і не подані документи Приходька О.А. на отримання фінансової допомоги. Ми, представники Крайової Ради Українців Криму будемо це також питання з`ясовувати, бо це надзвичайно важливо, щоб були здійснені  реальні дії держави на підтримку українського бранця Кремля», – зазначив представник Крайової Ради Українців Криму, головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун.

Він також зазначив, що в телефонній розмові з представником Мінреінтеграції його завірили, що жодних не має проблем у тому, щоб розглянути позитивно питання про державну фінансову допомогу Олегу Приходьку та його родині.

Також Мінреінтеграції нагадало, що відповідно до Положення, для прийняття вищезазначеного рішення, особа, позбавлена особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з її громадською, політичною або професійною діяльністю, член сім’ї, близький родич, законний представник або представник, який діє за довіреністю в інтересах такої особи, звертаються до Мінреінтеграції з письмовим зверненням, в якому зазначаються реквізити їх особових рахунків, відкритих в банківських установах України у порядку, встановленому законодавством.

До звернення додаються:

1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України особи, позбавленої особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з її громадською, політичною або професійною діяльністю, та заявника (а у разі, якщо заявником є представник, який діє за довіреністю – також, копія такої довіреності);

2) відомості або документи, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з її громадською, політичною або професійною діяльністю;

3) інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до звернення. На підставі рішень Комісії Мінреінтеграції видає відповідний наказ.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього Олега Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

16 грудня 2020 року відбулося чергове засідання суду у російському Ростові-на-Дону у справі незаконно ув’язненого кримчанина Олега Приходька. Під час засідання російський прокурор вимагав 11 років колонії суворого режиму для кримчанина Олега Приходька.

Вікторія НЕЗЛАМНА

Інформаційна служба КРУК «Український голос Криму»

SHARE