КРУК створює реєстр осіб, які здійснили антидержавні дії в Криму

221

Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) заявила про  початок створення реєстру осіб, які здійснюють антидержавні дії шляхом участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя. Про це йдеться у відкритому зверненні щодо проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України, опублікованого на офіційній сторінці Крайової Ради Українців Криму у фейсбук.

Представник КРУК Андрій ІВАНЕЦЬ, коментуючи звернення для ІА “Голос Криму” зазначив: “Крайова Рада Українців Криму переконана, що спроби Росії легітимізувати незаконне захоплення Криму через протиправне втягування кримчан-громадян України у російські вибори є контрпродуктивними і призводять до протилежного ефекту. Кремль своїми руками делегітимізує державні механізми Росії в очах міжнародної спільноти. У цивілізованих країнах та міжнародних організаціях не зможуть сприймати Держдуму, як повноцінну палату парламенту, за умов участі в її роботі обраних на окупованій території України «депутатів». КРУК моніторить протиправні дії організаторів незаконних виборів та планує з часом оприлюднити реєстр осіб, які вчиняють порушення українського законодавства та міжнародного права”.

Національна самоорганізація українців Криму«КРУК», що представляє інтереси українців Криму, рішуче заявила про необхідність невизнання міжнародними інституціями та іноземними державами російських виборів до Державної Думи Російської Федерації. На думку заявників, є всі факти вважати, що відтепер новий склад російського парламенту є нелегітимним державним органом Російської Федерації.

“Державні органи влади повинні усвідомити і донести до всіх країн світу про злочинні дії Російської Федерації на території України. Важливо винести питання на розгляд в ООН щодо незаконних виборів до Державної Думи РФ та вжити всіх міжнародно-правових заходів щодо не визнання російського парламенту як законодавчого органу РФ. Світ повинен діяти й захистити демократичні цінності, зокрема верховенства права”, – зазначив представник КРУК Андрій ЩЕКУН.

 

Офіційна емблема Крайової Ради Українців Криму

Відкрите звернення щодо проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України публікується на сайті ІА «Голос Криму» повністю.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Крайової Ради Українців Криму 

щодо проведення незаконних виборів до Державної Думи Росії

на тимчасово окупованих територіях України

 

Держава-окупант – Російська Федерація – фактом незаконного проведення 17–19 вересня 2021 року виборів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованих  територіях Автономної Республіки Крим і м. Севастополя вчергове грубо порушила міжнародне право, й зробила наступний крок до власної делегітимації і перетворення на фейл-стейт.

Крайова Рада Українців Криму підтримує звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, урядів і парламентів закордонних країн не визнавати легітимність цих виборів.

Зазначаємо факт того, що Росія протиправно організувала на частині окупованого півдня України чотири виборчі округи і 1351 виборчу дільничну комісію, адміністративним примусом та незаконною агітацією залучила до  роботи у них чи участі у голосуванні кримчан – громадян України. Такими діями держава-окупант намагається легітимізувати тимчасову окупацію АР Крим і м. Севастополя, втягнути кримчан у російський правовий і політичний простір.

Вважаємо, що особи, які брали участь у виборах на тимчасово окупованих територіях України у якості кандидатів у депутати до Державної Думи Російської Федерації, членів нелегітимних дільничних чи окружних виборчих комісій вчинили дії, які мають ознаки злочинів, – тому мають нести відповідальність згідно з чинним законодавством України та нормами міжнародного права.

Констатуємо, що відтепер новий склад російського парламенту є нелегітимним державним органом Російської Федерації, і не може ухвалювати правові рішення, маючи у своєму складі низку незаконно обраних депутатів з території іншої суверенної держави.

У зв’язку з цим, ми закликаємо міжнародні організації та іноземні держави світу:

1) не визнавати легітимність Державної Думи Росії, якщо в її діяльності будуть брати участь «депутати», обрані на тимчасово окупованих територіях України;

2) не визнавати легітимність включення «депутатів» Державної думи Росії, незаконно обраних на території півдня України, до будь-яких російських делегацій для закордонної співпраці;

3) запровадити персональні санкції до таких осіб:

  • членів Центральної виборчої комісії РФ;
  • кандидатів в депутати Держдуми, які балотувалися в одномандатних виборчих округах № 19, 20, 21, 219, утворених в окупованому Криму.
  • кандидатів у депутати Держдуми, які представляють окуповані АР Крим і м. Севастополь у списках політичних партій по єдиному федеральному округу;
  • членів територіальних виборчих комісій, утворених в Криму;
  • іноземних спостерігачів, які незаконно перебувають в Криму.

Крайова Рада Українців Криму заявляє про  початок здійснення моніторингу виборчого процесу до Державної Думи Російської Федерації та створення реєстру осіб, які здійснюють антидержавні дії шляхом участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя.

    Звернення ухвалено 19 вересня 2021 р. в Києві

SHARE