Крайова Рада Українців Криму провела зустріч з представниками держави у міжнародних організаціях

295

1 липня 2021 року представники Крайової Ради Українців Криму під час робочої зустрічі з народними депутатами України–представниками держави у міжнародних організаціях обговорили проблеми захисту громади кримських українців, яка дискримінується російськими окупантами, та тимчасово окупованої території Криму загалом. Захід відбувся за сприяння народного депутата України Богдана Яременка.

Від  Крайової Ради Українців Криму у зустрічі взяли участь Андрій Іванець, Сергій Мокренюк, Андрій Щекун. У обговоренні щодо співпраці взяли участь голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв,  голова делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Микита Потураєв, керівниця Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Громада українців, яка є другою за чисельністю в Криму, сьогодні перетворена окупаційною владою на одну з найбільш дискримінованих етнічних спільнот на тимчасово окупованій території. У громаді кримських українців десятиліттями складалося враження дефіциту розуміння державою наших проблем, тому сьогодні дуже важливим є спільний з парламентарями пошук їх вирішення в рамках процесів деокупації Криму. Сподіваюсь, що виконавча гілка влади також проявить конструктивізм і підтримає пропозицію КРУК щодо включення питання захисту прав українців Криму до порядку денного саміту Кримської платформи», – сказав А. Іванець.

Під час робочої зустрічі були обговорені питання співпраці Крайової Ради Українців Криму з представниками делегацій України в міжнародних організаціях. Зокрема, питання порушень прав та свобод українців в Криму, їх політичне переслідування та знищення української ідентичності. Досить велику увагу було приділено збереженню культурної спадщини України в Криму в зв’язку з її нищенням країною-агресором Російською Федерацією. Зазначалася, що початком співпраці вже є напрацьовані рекомендації  представниками громадських інституцій, що ухвалені рішенням Комітету Верховної Ради України з питань з питань гуманітарної та інформаційної політики «Про захист культурної спадщини та культурних цінностей України на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» від 30 червня 2021 року.

Учасники заходу визначилися з подальшими послідовними діями щодо організації та проведення заходів в міжнародних організаціях. Народні депутати України подякували за співпрацю представникам Крайової Ради Українців Криму.

Прес-служба

Крайової Ради Українців Криму «Український голос Криму»

SHARE