Результати голосування. Фото з Фейсбук зі сторінки В. Васильчука

11 лютого на засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання підтримано проект рішення про створення комунальної бюджетної установи «Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим – це Україна». Проєкт рішення підготовлено і подано двома депутатами Вадимом Васильчуком (фракція «Голос», Андрій Странніков (фракція «УДАР»). За це рішення проголосувало 85 депутатів: 25 голосів «Європейська солідарність», 26 – «Удар», 9 – «Голос», 8 – «Батьківщина», 10 – «Слуга народу», 6 – «Єдність», 1- позафракційний. Жодного голосу «проти» не було.

«Вперше за 7 років після окупації АРК Крим – ми зробили реальну практичну справу в підтримці переселенців. Нас об‘єднала справді важлива справа для потреб кримських татар, українців Криму та інших національностей з окупованих територій!»прокоментував важливість прийняття рішення ініціатор та автор проєкту Вадим Васильчук, депутата фракції «Голос», на своїй сторінці у Фейсбук.

На сесію були запрошені представник Крайової Ради Українців Криму (далі КРУК) Сергій Мокренюк та  політв`язень-кримчанин Володимир Балух. Виступаючи з трибуни кожний з них намагався донести до депутатів необхідність та важливість прийняття позитивного рішення щодо створення центру «Крим – це Україна».

«Я вважаю, що саме Київ має показувати приклад, тому що Київ – це точка…  перетину всіх ниточок, які ведуть до вирішення питань і кримських татар, і українців Криму і не тільки… Творити цей центр, який буде ядром для майбутньої деокупації Криму. Чим більше буде залучено людей і кримчан, і киян, і взагалі українців до цього процесу – тим швидше ми повернемо Крим», – зазначив під час виступив Володимир Балух.

У свою чергу представник КРУК Сергій Мокренюк звернувся до депутатів, наголосивши  на важливості позитивного рішення саме в столиці нашої країни, якого давно очікують кримчани, що вимушено покинули свої домівки: «Я прошу і звертаюся до вас – до всіх фракцій, до кожного депутата особисто – від імені Крайової Ради Українців Криму з проханням підтримати проект рішення, який було розроблено паном Васильчуком та паном Странніковим з правками секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка».

Під час обговорення щодо необхідності прийняття рішення Київською міською радою щодо створення центру депутат-кримчанин з фракції «УДАР» Дмитро Білоцерківець зауважив: «На сьогоднішній день держава не зробила необхідних акцентів для того, щоб ми такі питання не піднімали на рівні міської ради. І я розумію, що держава…, можливо, це не дуже актуальне для них питання… Але так само я розумію, що столиця України має підтримати це рішення, столиця України має показати, що вона турбується питанням суверенітету нашої держави, що вона дійсно турбується про кримчан, севастопольців, про мешканців Донбасу, про всіх тих людей, які були змушені поїхати зі своїх територій, зі своїх домівок…». 

Депутат фракції «Голос» Григорій Маленко у своєму виступі наголосив, що питання фінансування центру «Крим – це Україна» є другорядним, адже головне зберегти зв’язок України з тимчасово окупованим Кримом.

«Дякую авторам цього проєкту рішення. Повністю підтримую і пропоную всім його підтримати… Я багато спілкувався з колегами і були сумніву з приводу створення  комунальної організації і хтось почав рахувати гроші. Друзі, я вважаю і хочу, щоб ця думка залишилися після мого виступу, що коли йде мова про зв’язок, у тому числі, культурний з Кримом, і Крим – це дійсно Україна, мені здається, що питання грошей  воно другорядне»,  – наголосив Г. Маленко.

Представники Крайової Ради Українців Криму задоволені результатом і висловлюють подяку кожному депутату Київської міської ради, хто проголосував за рішення, яке вже в найближчому майбутньому вирішить багато питань внутрішньо переміщених осіб з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

«Керуючись політичною волею та розумінням сучасного стану суспільно-політичної ситуації, обізнаністю проблемами внутрішньо переміщених осіб з Криму, – це результат голосування депутатів на місцевому рівні. І ми за це їм вдячні. Ми вдячні також і меру міста Києва Віталію Кличку, безсумнівно одному із політичних лідерів нашої країни. Це важливо для нас, і важливо для країни. Крим – це Україна», – наголосив головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун.

Не проголосували за цей проект рішення тільки депутати фракції ОПЗЖ. Створення комунальної бюджетної установи «Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим – це Україна» було прийнято переважною більшістю голосів депутатами: 85 із 102 присутніх в залі. 17 депутатів не голосували. Кількість депутатів Київської міської ради -120.

Виступи та голосування за створення центру «Крим – це Україна!» можна переглянути за посиланням: Голосування

Детальніше про проєкт читайте за посиланням: В Києві може з’явитися центр «Крим — це Україна» (оновлено)

Прес-служба Крайової Ради Українців Криму

«Український голос Криму»

SHARE