У Євпаторії окупанти вимагають знести храм ПЦУ

25
Церква в м. Євпаторія

В тимчасово окупованому Криму так званий «Євпаторійський міський суд» виніс рішення, в якому зобов’язує Православну церкву України знести храм в місті Євпаторії. Про це йдеться в рішенні, яке, передав ІА «Голос Криму» Архієпископ Сімферопольський та Кримський Климент.

«Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів общину «Неопалима Купина» й Управління Кримської Єпархії ПЦУ провести роботи по демонтажу зведеної будови, а саме: стрічкового фундаменту і зведеного на ньому будівлі з дерев’яних брусів (зруб) заввишки більше 10 метрів», – йдеться в «документі».

Архієпископ Сіферопольський і Кримський ПЦУ Климент

Архієпископ Климент для ІА «Голос Криму» зазначив, що такі рішення перейшли рамки здорового глузду. «Це всі ознаки не тільки знищення української церкви в Криму, а й те, що такі дії направлені на політичне переслідування не тільки нас – церковнослужбовців, а на політичне переслідування вірян української церкви в Криму».

Він також вважає, що в даному випадку ситуація, що склалася в Криму, має мати місце на міжнародних переговорах. “Якщо влада РФ уникатиме обговорення, – значить повинна бути належна реакція та дії міжнародної спільноти. Прошу у всього світу захисту не собі, а українській церкві та вірянам нашої церкви в Криму”, – наголосив архієпископ Кримський ПЦУ Климент.

Також, у «рішенні суду» повідомляється, що воно може бути оскаржене протягом місяця. Важливо, що  це «рішення», отримане владикою Климентом 23 липня, датоване 15 травня.

Отець Ярослав під час богослужіння в храмі м. Євпаторія. Свято Трійці 2018 рік.

«Отримуючи такі звістки, особливо в сьогодення, коли весь світ намагається розвивати правові засади демократії, гласності та сприяє в забезпеченні релігійних прав – просто мало бути здивованим. Я шокований тими діями, що фактично “узаконюють” вандалізм, – прокоментував ІА «Голос Криму» отець Ярослав, Секретар Кримської  єпархії ПЦУ, настоятель Хрестовоздвиженського храму м. Євпаторія. –  І я, і віряни будуть молитися, щоб цього гріха не сталося. Це важливо як для нашої релігійної громади, так і для тих, хто задумав знести храм, у першу чергу, бо здійснювати усвідомлено злочин – це гріх, який матиме наслідки».

Владика Климент також підкреслив, що російські судові пристави принесли йому припис про знесення церкви в Євпаторії в ювілейний для нього день. Адже саме 20-ть років тому Климент був посвячений в духовний сан єпископа та призначений керуючим Кримської єпархії (так звана архієрейська хіротонія).

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав Климента з цією датою. Зокрема, у вітанні вказується: «В лютому 2014 року в український Крим, на вашу рідну землю, прийшли чужинці-окупанти. Їхній прихід довго готували, в тому числі й ті,хто перед цим всіляко намагався викоренити осередки українського православ’я на цих землях. Сатана, противний Божої правди, на деякий час утвердив свою злочинну владу, але Ви з довіреною паствою, як і перші християни, згадувані в Одкровенні, та перші сповідники і мученики в Криму, не злякалися цієї задушливої темряви».

Нагадаємо, раніше, ще у 2019 році так званий «Євпаторійський міський суд» (суддя – Лобанова Г.Б.) виніс заочне рішення про знесення храму Управління Кримського Єпархії Української православної церкви (ПЦУ) у м. Євпаторія. При цьому в рішенні зазначено, що демонтаж релігійної споруди повинна здійснити громада цього ж храму.

Довідково: Хрестовоздвиженський храм у місті Євпаторія почали будувати ще до 2014 року і у ПЦУ на нього є відповідні документи. Неодноразові спроби знести храм були після 2014 року. Владика Климент повідомляв у ЗМІ, що ініціатором знесення церкви був заступник голови Кримського республіканського культурно-просвітницького товариства кримчаків «К’римчахлар» Пурим М.І. У 2014 році, під час того, як отець Ярослав, настоятель храму у Євпаторії перебував на Майдані, тітушки спалили купол церкви. Згодом, його було відновлено.

Ігор ОСТАПЮК

Фото з відкритих джерел

SHARE