У Представництві Президента опрацьовували механізм вирішення проблеми паспортизації кримчан

89

У Представництві Президента України в АРК відбулась нарада, де представники Державної міграційної служби, СБУ та прикордонники обговорювали питання одержання адміністративних послуг громадянами України з окупованого півострову та перетину ними  адміністративної межі з Кримом.

«У ході зустрічі за мету ставилося розроблення механізму надання відповідних адміністративних послуг кримчанам без зловживань та корупційних ризиків, швидко та безпечно. Було обговорено питання реєстрації в електронній черзі для отримання послуг з паспортизації громадян», –  йдеться у повідомленні прес-служби Представництва. Присутні на заході представники міграційної служби зазначили, що в рамках запровадження відповідного пілотного проекту ДМС, громадянам України з тимчасово окупованого півострову достатньо роздрукованого скріншоту екрану для завершення процедури реєстрації в електроній черзі. Також вони порадили кримчанам, які отримують паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, у разі необхідності одразу звертатися із заявою до підрозділу ДМС, де здійнюється заміна документа для отримання довідки з печаткою, у якій буде вказано, якій саме паспорт громадянина України зразка 1994 р. було вилучено (номер, серія, дата та орган видачі тощо) для обміну на ID-картку.

«Представники ДМС та ДПС України висловили чітку позицію щодо можливості, за наявності звернення громадян, виїзду особи, яка має реєстрацію місця проживання в Криму, без оригіналу паспортного документу на тимчасово окуповану територію, після оформлення послуг вклеювання фотокартки в паспортний документ при досягненні відповідного віку та отримання ID-картки. Такий виїзд громадян України відбуватиметься виключно за наявності отриманої в підрозділі ДМС України анкети-заяви, щодо яких співробітники ДПС України прийматимуть в кожному випадку окреме рішення,  час на схвалення у середньому має становити до 40 хвилин після звернення особи», – повідомляють у Представництві.

Крім того, учасники наради застерегли громадян України, які проживають на півострові, від взаємодії, задля спрощення процедури отримання паспортних документів, із комерційними та іншими організованими структурами, які відкрито пропонують свої послуги в Криму. Адже, на їх думку, така діяльність відбувається з дозволу та під ймовірним повним контролем каральних органів та спеціальних служб держави-агресора, що тягне відповідні ризики для громадян, які скористалися їх послугами.

SHARE