Гостем радіопередачі «Голос Криму» став комбат “Криму” Станіслав Краснов

882

У радіопередачі «Голос Криму» командир батальйону «Крим» Станіслав Краснов відповів на актуальні запитання.

Зокрема, коментуючи звинувачення кримської окупаційної влади  у екстремізмі та участі у організації «Правий сектор» С. Краснов сказав: «Мене ця інформація не дивує. Звинувачення вже є давно проти мене. Ще минулого року, в листопаді я отримував на мою домашню адресу в Сімферополі виклики, де мене обвинувачували за участь у Майдані. По цій же статті засудили мого друга Олександра Костенка. Після його арешту, у лютому місяці, у мене дома було кілька обшуків, звісно, нічого вони не знайшли. Ні, знайшли радянський шолом, але зробили з цього шоу – сказали, що ніби-то знайшли схованку зі зброєю, що мала б використатися для повалення окупаційної влади. Тим більше «прокурор» Поклонська в лютому і березні, у своїх виступах постійно наголошувала, що я давав накази хлопцям на Майдані, щоб вони нападали на «Беркут». Ми знаємо, що на них ніхто не нападав. Це була виключно самооборона. Я поважаю «Правий сектор» знаю хлопців звідти, але ніколи не був у їхньому складі, я перебував і перебуваю виключно у складі добровольчого батальйону «Крим»».

Комбат каже, що його більше здивувала стаття, за якою його намагаються звинуватити. Нагадаємо, С. Краснов підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.1ст. 282 КК РФ (розпалювання ненависті або ворожнечі за ознаками ставлення до соціальної групи, вчинене з використанням засобів масової інформації).

«Юристи, які знають російське законодавство, вже сказали, що це  – прецедент. Таких звинувачень за час окупації Криму ще не висували нікому. Вони посилаються на те, що я виступав в ефірі Чорноморської ТРК і «розпалював ненависть». В принципі, не скажу, що я люблю окупантів і зрадників, але я не пам’ятаю, що під час виступу «розпалював ненависть». Навпаки, коли ведучий мене запитав, як повертати Крим – військовим шляхом чи політичним, я наголосив, що політичним, бо перебуваючи на Донбасі, я побачив що таке війна, та які наслідки після цього і не хочу, щоб таке було в моєму рідному Криму».

Прослухати повну розмову можна за цим посиланням.

IMAG1578

Довідка: Щоп’ятниці о 18.00 в ефірі Першого каналу Українського радіо виходять програми «Голос Криму».

Це спільний проект Міністерства інформаційної політики України та інформаційної агенції «Голос Криму», що реалізується в рамках окремо виділеної програми щодо інформаційної політики Криму. Проект став можливим завдяки сприянню радника Міністра інформаційної політики України Сергія Костинського.

В ефір вже вийшло п’ять радіопередач. Гостями  студії стали кримчани Андрій Щекун, голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», Ольга Скрипник, керівник Центру громадянської просвіти «Альменда», заступник начальника управління Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Громенко, голова правління громадської спілки «Координаційна Рада вимушених переселенців з Криму» Сергій Ковальський, командир батальйону «Крим» Станіслав Краснов.

Ведучі радіопередач – Олена Халімон та Людмила Боженко.

Мешканці Криму можуть слухати програми 1 каналу Українського радіо на середніх хвилях на частоті 549 КГц.