Кримський конкурс об’єднав дітей з усієї України (фото)

189

24 лютого у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося урочисте відкриття ІІІ-го Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці та нагородження переможців Регіонального змагання в  номінаціях «твір», «науково-пошукова робота», «аудіовізуальний твір», «малюнок».

Учасників регіонального етапу  вітали гості: Олексій Бурбак  – співорганізатор конкурсу (Чернівці), Євген Драпятий  – заступник голови Федерації профспілок України (Київ),  Олексій Нестуля   – ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

«Сьогодні ми вже втретє відкриваємо конкурс Всеукраїнського рівня на гостинній Полтавській землі й раді усвідомлювати, що слово українського ломикаменя – Лесі Українки живе, сильне, незламне звучить з вуст нового покоління в усіх куточках України та за її межами!», – такими словами ведуча Марія Гавва урочисто відкрила конкурс.

Як повідомили організатори фестивалю-конкурсу день відкриття був дуже насиченим та плідним для учасників та журі. Адже в цей день  відбулося відкрите  творче змагання з декламування, інсценувань, малюнку та вокалу.  Паралельно журі Конкурсу переглянуло та оцінило  понад чотири тисячі робіт, що надійшли з 24 областей України, в тому числі з Криму, а також із закордону – Італії, Молдови, Норвегії та Росії. Про це ІА «Голос Криму» повідомила прес-служба оргкомітету конкурсу.

Роботи учасників змагання оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, художники, журналісти, актори, науковці, громадські діячі Полтавщини та України.  Члени журі відзначили, що творчі змагання продемонстрували високий рівень учасників конкурсу.

Кожен конкурсант Регіонального етапу змагання отримав сертифікат учасника та цікаву книгу, а переможці, окрім дипломів і книг, наступного дня були нагороджені ще й поїздкою до  Гадяцького історико-краєзнавчого музею (директор Сиротюк В.М), де ознайомилися з історією роду Драгоманових та традиційно продекламували вірші, заспівали пісні в музейній кімнаті Лесі Українки.

За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!»  окремі переможці будуть запрошені на 17-18 березня 2018 року до Чернівців для участі у гала-концерті та нагородженні.

Організаторами  Фестивалю-конкурсу традиційно стали Культурно-просвітницький Центр «Sweetарт – Знання», Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього». Захід підтримали Полтавська обласна державна адміністрація та Полтавська міська рада й виконавчий комітет, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Полтавський інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського,  ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» (м. Київ). А також ціла низка  державних та громадських організації та звичайні громадяни небайдужі до виховання підростаючого покоління. Багатолітнім головою організаційного комітету та натхненником Конкурсу є заслужений вчитель України Тетяна Захарова. “Оргкомітет конкурсу дякує всім батькам, учителям та викладачам, членам журі, кураторам груп, волонтерам, працівникам Гадяцького історико-краєзнавчого музею, меценатам, які долучилися до організації та проведення заходу”, – йдеться у прес-релізі.

Нагадаємо, що конкурс був започаткований у Криму в 2004 році. Уперше він відбувся одночасно в Севастополі, Сімферополі та Ялті з ініціативи Управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольського міського гуманітарного університету, Громадського комітету “Український Севастополь”, а Регіональні етапи конкурсних змагань були проведені Всекримським товариством зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), колективом загальноосвітньої школи №29 м. Сімферополя та Ялтинським музеєм Лесі Українки.

Спочатку в ньому взяло участь декілька десятків дітей. Та з кожним роком зростали популярність, кількісний і якісний рівень конкурсу, розширювалася його географія. До кримчан з різних районів держави приєднувалися представники Києва, Одеси, Львова, Глухова, Луганська, Івано-Франківська, Коломиї, Волині.

У 2014 році на Конкурс, який щорічно відбувався в Сімферополі в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського, подали заявки до різних номінацій і вікових категорій близько 1500 учасників. Конкурс відбувся тільки в номінації «малюнок» (в очному і заочному турі взяли участь біля 500 конкурсантів). Інші номінації проведені не були.

2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!»  відродився на теренах Полтавщини, де спочатку виявили особисте бажання позмагатися біля 200 учасників.

У 2016 році Міністерство культури України та ГО Педагогічний центр «Академія» (Полтава) вийшли з пропозицією відродити конкурс у Всеукраїнському масштабі. На конкурс надійшло біля 2000 заявок.

2017 року ІІ Всеукраїнський (ХІІІ Всекримський) Конкурс «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) зібрав уже більше 4000 учасників, з яких 700 стали переможцями творчого змагання. Журі відмітило зростаючий рівень якості конкурсних робіт та широку географію учасників. Практично з усіх областей України, а також з Криму, Італії,  Придністров’я та Росії були надіслані роботи.

SHARE