Чорноморська ТРК підтримала встановлення пам’ятника Павлу Горянському

301

Чорноморська ТРК включилася у шляхетну справу вшанування лідера кримських українців поч. ХХ ст. Павла Горянського. Кримський медіа-канал  перерахували 25 тис. грн., які підуть на закупівлю граніту для пам’ятника. Про це повідомив представник Крайової Ради Українців Криму Андрій ІВАНЕЦЬ на свої сторінці соціальної мережі Фейсбук.

Пам’ять про цю знакову для українців Криму постать повертається у суспільство. На жаль, його могила у Державному історико-меморіальному Лук’янівському заповіднику довгий час залишалася занедбаною і забутою. Останніми роками ситуація змінилася. Тепер щорічно у заповіднику проходять публічні заходи із вшанування Павла Горянського представниками української громади Криму, які змушені були після нападу Росії виїхати на материк, громадянського суспільства загалом і органів влади. Кримські українці разом з керівництвом заповідника, пам’яткоохоронними структурами вжили заходів для взяття цього місця пам’яті під державну охорону. З ініціативи Оргкомітету з впорядкування місця поховання Павла Горянського скульптор Володимир Корень розробив проєкт встановлення пам’ятника на могилі та впорядкування території навколо нього.

«Зроблено ще один великий крок до його встановлення! Оргкомітет з впорядкування місця поховання Павла Горянського сердечно вітає із святами та щиро дякує колективу Чорноморської ТРК за небайдужість до кримського історичного спадку, захисту прав української громади Криму, яку вже 8 років дискримінує окупаційна влада! Віримо, що прийде час і популярна серед кримчан Чорноморка зможе не лише на материку активно діяти, а й знову вільно знімати сюжети про життя П. Горянського в Ялті та про пульс життя у звільненому Криму загалом!», – зазначив представник Крайової Ради Українців Криму Андрій ІВАНЕЦЬ.

 Довідково.

Представники Крайової Ради Українців Криму щороку 28 серпня на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника поруч з могилою голови Крайової української ради в Криму 1919-1920 рр., консула УНР в Ялті Павла Горянського організовують заходи з вшанування його пам’яті, а також пам’яті кримчан-борців за волю України, загиблих у російсько-українській війні кримчан-захисників української держави.

У 2018 році кримськими українцями, що після окупації Криму вимушено проживають за межами піострову, був створений Оргкомітет з встановлення пам’ятника Павлу Горянському на його могилі, що знаходиться на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника міста Києва.

Більше інформації про Павла Горянського тут

Долучитися до збору коштів можна тут

Олекса БЕСКИД

SHARE