Чому навчають окупанти кримських дітей

294

Кримські окупанти продовжують проводити мілітаристські заходи та військово-патріотичне виховання для дітей на Кримському півострові.

Так, у рамках програми «Військово-патріотичний табір «ЮНАРМЕЕЦ» 15 листопада у Всеросійський день призовника в «Артеку» пройшла цивільно-патріотична акція «Служити Росії судилося тобі та мені», за участю військовослужбовців Чорноморського флоту РФ та представників Всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного громадського руху «ЮНАРМИЯ».

Мета акції – познайомити представників руху з різних регіонів Росії з оснащенням та професіями збройних сил РФ.

Необхідно нагадати, що з 1 вересня 2020 року набули чинності зміни до закону РФ «Про освіту в Російській Федерації» з питань виховання учнів, який, зокрема, всупереч міжнародним нормам, діє й в окупованому Криму. Російська влада додала фрази про те, що «виховання має формувати у учнів почуття патріотизму, поваги до пам’яті захисників Вітчизни та подвигів Героїв Вітчизни».

На сайті т.зв. «міністерства освіти» Криму є план заходів щодо патріотичного виховання дітей, які є не лише заходами щодо пропаганди служби в армії РФ, а й спрямовані на зміну громадянської ідентичності дітей з українців на росіян.

Насправді такі заходи мають колосальний негативний вплив на дитячу психіку: дитині вбивають у голову відірвану від реальності пропаганду, насаджують тоталітарну ідеологію, що надалі призводить до інфантилізації та готовності вмирати за так звану «батьківщину».

Мілітаризація кримських дітей є воєнним злочином, тож докази масштабних кампаній з пропаганди служби в російських збройних силах серед кримських дітей у жовтні були надіслані Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до Міжнародного кримінального суду.

У справі щодо призову українських громадян в російську армію зафіксовано кричущі порушення Російською Федерацією норм міжнародного права. Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя продовжує документування порушень і вкотре закликає вжити заходів для притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності.

Матвій Скляров

SHARE