Чи буде війна за Крим? Варіанти розвитку подій: мирний та військовий

1119

Кримчани почали активну дискусії навколо того, чи поширяться бойові дії на території Кримського півострову. Співкоординатор руху «Євромайдан-Крим» (2013-2014рр.), представник Крайової Ради Українців Криму Сергій Ковальський зазначає, що війна може прийти до кримчан у кожен двір. І що так як це було в 2014 році – вже не буде. Про це говориться в його дописі на сторінці Фейсбук .

«Важко пояснити багатьом кримчанам, що війна розпочалася в 2014 році… Але я все більше отримую інформацію із вже стривоженим питанням від кримчан: «Чи будуть бойові дії на території Криму? Чи буде Україна повертати Крим військовий шляхом, чи можливий мирний шлях?…». Тобто проблема стає актуальною по всій території окупованого Криму», – повідомляє кримчанин Сергій Ковальський про настрої на тимчасово окупованій території.

У відповіді на запитання кримчан кримський євромайданівець вважає, що є два варіанти сценарію того, що найближчим часом буде відбуватися в Криму, – і відповідь, у цьому випадку, лежить «на поверхні».

ВАРІАНТ 1

1_Якщо війни не хочуть в Криму, – то окупаційні війська повинні покинути Крим. Окупаційний флот, який розглядає передислокацію подалі від українських ракет, особливо після знищення крейсера «Москва», має перебазуватися в Новоросійськ.

Як висновок, для того, щоб армія України зайняла Крим і відновила українську владу, необхідно, щоб окупаційна армія пішла з півострову.

ВАРІАНТ 2

2_Якщо окупант не захоче мирно повернути українську територію і перенесе бойові дії і на територію Криму, – тоді 100% Збройні Сили України вимушені будуть знищувати ворога на території кримського півострову, який вже сьогодні веде бойові дії з Криму, вбиваючи як українських військових, так і цивільне населення міст та сіл України. Іншого шляху повернення Криму просто не існує в природі.

Представник Крайової Ради Українців Криму Сергій Ковальський зазначає, що Україна вже 9-й рік веде активну політичну роботу щодо звільнення Криму, намагаючись вирішити питання саме мирним дипломатичним шляхом. «Цьому свідчення є створення діяльності міжнародної площадки для діалогу «Кримська платформа», що прийнята 23 серпня 2021 року в місті Києві. Про цей дипломатичний курс деокупації Криму прописано в ДЕКЛАРАЦІЇ, яку підписали представники 46 країн світу. На це увагу слід було звернути всім кримчанам, – прочитати й проаналізувати, щоб порівняти російський інформаційний брєд з реальним документом. Це необхідно було зробити, щоб оберегти в майбутньому кримське населення від жахіття війни. До речі, кримчанам ще не пізно», – констатує кримський євромайданівець.

Немаловажну роль він відносить до дій самих кримчан, які сьогодні спостерігають за військовими подіями. «Але і самі кримчани повинні визначатись – вони будуть активно підтримувати ЗСУ, які звільнятимуть Крим, – або готові померти за фальшивий «русский мир», який несе далеко не мир, а лише жахи війни у наш з вами дім», – наголошує громадський активіст руху «Євромайдан-Крим» (2013-2014рр.).

Кримчанин Сергій Ковальський вважає, що вибір звичайно залишається і від рішення російського керівництва. На його думку, є можливість вибрати мирний шлях, який прописаний в Декларації «Кримської платформи», що пропонує країні-агресору Україна і світ.

Олекса БЕСКИД

SHARE