Архімандрита Даміана викликають до суду в Білогірськ

1022

Вчора слідчий «Центру протидії екстремізму» м. Сімферополя зателефонував архіамандриту Даміану, настоятелю чоловічого монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України в селі Балки Білогірського району. Він повідомив про те, що проти нього складено адміністративне правопорушення відповідно до частини 4 статті 5.26 російського законодавства і про необхідність прибути до Білогірського суду на 10 годину 17 серпня 2021 року.

На запитання слідчого: “Ви з правопорушенням згідні чи незгідні?”, архімандримт Даміан чітко відповів: “Звісно, що не згідний. Весь світ з цим не згідний. ООН з цим не згоден!”

Судове засідання відбудеться в місті Білогірськ, вулиця Чабан-Заде, 26.             Судова дільниця №32, 4-ий поверх.

Як ми вже повідомляли, 8 серпня представники «силових структур» окупаційної влади під час недільного Богослужіння увірвалися до приміщенні чоловічого монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України в селі Балки Білогірського району.За отриманою інформацією ці незаконні дії здійснили слідчі «Центру протидії екстремізму» м. Сімферополя, керівником яких є майор Горєванов Володимир Вікторович.

9 серпня 2021 року, Прокуратурою АР Крим та міста Севастополя розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного перешкоджання здійсненню релігійного обряду на території тимчасово окупованого півострова ( ч.1 ст.180 КК України).

“Такі дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням дискримінації та тиску на єдину українську релігійну громаду в Криму. Відтак, в рамках кримінального провадження, буде надана відповідна правова оцінку вказаним діям представників окупаційної влади”, – повідомляється на офіційній сторінці у Фейсбук правоохоронного органу України.

Прокуратура автономії здійснює процесуальне керівництво у ряді кримінальних проваджень стосовно утисків Української Православної Церкви на тимчасово окупованому півострові. Мова йде про захоплення озброєними особами будівлі храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату, розташованого в с. Перевальне; недопущення настоятеля та парафіян до служби; привласнення рухомого та нерухомого майна Управління Кримської Єпархії ПЦУ, внаслідок чого служителі церкви позбавлені можливості проводити релігійні обряди; демонтаж дерев’яного храму Православної церкви України «Неопалима купина» у м. Євпаторія та інші факти.
Олекса БЕСКИД
SHARE