Аналітичний звіт “Оцінка імплементації державної політики реалізації права на освіту для дітей з тимчасово окупованого Криму

136

У період з квітня по вересень 2021 року Центр громадянської просвіти «Альменда» провів моніторинги стану реалізації права на освіту й освітніх потреб мешканців окупованого Криму, метою яких було відстеження якісних і кількісних показників дій держави Україна, які характеризують доступність, прийнятність й адаптивність права на освіту мешканців окупованого Криму.

Під час проведення моніторингів було досліджено, зокрема, якість роботи дистанційної та екстернатної систем навчання для кримчан, процедури складання, зміст вступних іспитів і потенціал кримчан щодо підготовки до них, можливості вивчення української мови в Криму, особливості підготовчих курсів, запроваджених державою для абітурієнтів з окупованих територій, та закладів вищої освіти, до яких абітурієнти з окупованих територій спроможні вступити за спрощеною системою.

Цей аналітичний звіт базується на даних, отриманих в результаті моніторингів різних аспектів державної політики у сфері реалізації права на освіту дітей з тимчасово окупованого Криму. Інформацію у цьому звіті викладено відповідно до етапів підготовки й вступу до вищих навчальних закладів України мешканцями Криму – від самостійної підготовки до вступу, використання можливостей, що забезпечує держава – індивідуальної форми навчання та підготовчих курсів, – до складання вступних випробувань і вибору закладу вищої освіти.

Аналітичний звіт підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Спільна освіта: будуючи майбутнє разом». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

 

Звіт доступний українською та англійською мовами.

SHARE