Адвокат Ольга Дінзе: «Кримінальна справа проти Балуха повинна бути припинена, бо порушена незаконно»

102

Сьогодні, 2 жовтня, «Верховний суд» Криму скасував вирок українському активісту Володимиру Балуху та повернув його справу на нове розслідування. Запобіжний захід ув`язеному не змінений  – він залишається під вартою. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Михайло Батрак.

Адвокат обвинуваченого Ольга Дінзе, коментуючи рішення «суду», повідомила, що сьогодні  були розглянуті апеляційні скарги на вирок судді Марії Бедрицької «Роздольненського районного суду».

Нагадаємо, що саме ця представниця «кримської Феміди» 4 серпня цього року засудила Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні  та штрафу в розмірі 10 тисяч рублів. «Суддя» звинуватила його в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку.

Як зазначила адвокат, тепер сторона захисту буде очікувати на повернення справи свого підзахисного до суду першої інстанції, аби далі клопотати про повернення справи «прокурору».  «Після чого прокуратура повинна буде повернути справу   органу попереднього розслідування на додаткове слідство. Це потрібно для того, аби прибрати всі процесуальні порушення, які були допущені на стадії попереднього слідства», – наголошує О.Дінзе. В той же час вона наполягає на тому, що усунути процесуальні недоліки не можливо, адже кримінальна справа проти її підзахисного була порушена незаконно. «Вона (справа – ред.) була порушена ще до отримання оперативних матеріалів, які могли б бути приводом для порушення справи. Тому  ця справа повинна бути повернута в органи попереднього слідства і припинена по відношенню до Балуха», – констатувала захисниця.

Нагадаємо, що Володимира Балуха окупаційна влада почала активно переслідувати два роки назад за його проукраїнську позицію, яку він не боявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці минулого року на його будинку з’явилась табличка з написом – вулиця Небесної Сотні. На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито «знайшли» патрони та тротилові шашки. За гратами Володимир знаходиться з 12 грудня 2016 року.

SHARE