Людмила Денісова: «Злочинні дії відносно Галини Довгополої розцінюю як катування та нелюдське поводження»

152

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про погіршення здоров’я Галини Довгополої, яку нещодавно так званий «Севастопольський міський суд» незаконно засудив до 12 років позбавлення волі за сфабрикованою справою про державну зраду країні-агресору РФ.

«Після її етапування зі слідчого ізолятора №2 м. Москви до СІЗО м. Сімферополя, у пані Галини через загострення хвороби хребта посилився больовий синдром, слабкість у м’язах ніг, зоні тазу та періодично виникає їх оніміння. Також вона скаржиться на періодичні гіпертонічні кризи через те, що не отримує лікування гіпертонічної хвороби», – констатує Людмила Денісова, і додає, що  керівництво та медпрацівники СІЗО м. Сімферополя ігнорують будь-які прохання про надання необхідної медичної допомоги, що може привести до серйозних ускладнень зі здоров’ям.

«Такі злочинні дії відносно Галини Довгополої розцінюю як катування та нелюдське поводження, що порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Окрім того, у порушення статей 6 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Галину Довгополу позбавили права на справедливий суд та на ефективний засіб юридичного захисту, а саме реалізувати свої процесуальні права щодо оскарження в апеляційному порядку незаконного вироку», – зазначила омбудсмен.

Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Галини Довгополої, зокрема негайно здійснити медичне обстеження й надати повний комплекс лікування.

Омбудсмен також звернулась з проханням до Верховного комісара ООН з прав людини пані Мішель Бачелет та Комісара Ради Європи з прав людини пані Дуню  Міятович, Голову ОБСЄ пані Анн Лінде вжити заходів з відновлення прав та звільнення Галини Довгополої.

Галина Довгопола. Світлина: Фейсбук

Нагадаємо, 24 березня 2021 року так званий «Севастопольський міський суд» визнав жительку Севастополя Галину Довгополу винною у державній зраді і засудив її до 12 років позбавлення волі.

«24 березня 2021 року в Севастопольському міському суді оголошено вирок у кримінальній справі про державну зраду. Під час розгляду кримінальної справи встановлено, що громадянка Російської Федерації – Д., уродженка м.Бахчисарай, 1955 року народження, була залучена представником іноземної держави до негласної співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Громадянка Д. виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, які розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних і таблиць чергового радиста і таблиць телефонних, телеграфних, радіо і позивних прапором на мирний час – тобто, відомостей, що становлять державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеці Російської Федерації», – вказано на сайті Севастопольського «суду».

Також, повідомляється, що: «Громадянка Д. визнана винною в скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 Кримінального кодексу Російської Федерації, і їй призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, з обмеженням свободи на 1 рік».

Галину Довгополу співробітники ФСБ затримали восени 2019 року. Після арешту Ленінським районним судом Севастополя 17 листопада її етапували в московське СІЗО Лефортово. Арешт кілька разів продовжували.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE