UA EN

29 Березня 2024

Консультує юрист: Реєстрація угод з кримською нерухомістю на материковій Україні (відео)

Юрист мережі безкоштовних правових приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, координатор мережі безкоштовних правових приймалень для внутрішньо переміщених осіб Ганна Рассамахіна розказує про реєстрацію угод з кримською нерухомістю на материковій Україні за українським законодавством.

«Це актуальна тема, що викликає багато запитань. Перше питання: для чого може знадобитися реєстрація цієї угоди в Україні, якщо угода вже проведена за законодавством РФ в Криму, а сторони отримали гроші, нерухомість і усі задоволені? Не варто забувати про те, що і міжнародне право, і українське законодавство визнає всі угоди здійснені в Криму після російської окупації, нікчемними. Вони не породжують правових наслідків і, якщо ви хочете убезпечити себе, а також того, хто придбав нерухомість, краще продублювати цю угоду за українським законодавством, внести запис про неї в український Реєстр прав власності на нерухоме майно. Це гарантовано позбавить від проблем у майбутньому і вас, і покупця.

Друге, ви можете, навіть не бажаючи продавати свою нерухомість в Криму, внести запис про нерухомість до українського Реєстру прав власності на нерухоме майно, якщо цього запису там досі немає. Адже, у випадку будь-яких проблем, ви зможете підтвердити право власності на цю нерухомість даними з реєстру. За інформацією, яка до нас потрапляє, в Криму стаються різні непередбачувані ситуації. Наприклад, в деяких населених пунктах можуть зникати паперові матеріали з архівів БТІ».

Нагадуємо, що безкоштовну юридичну допомогу кримчани та жителі Донбасу можуть отримати за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 з понеділка по середу з 14.00 по 19.00.

Також можна звернутися за консультацією на гарячу лінію: 050-14-02-565. Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 9.00 по 18.00.