Зустріч предстваників КРУК з керівником прокуратури. Фото надано пресслужбою покуратрури АР Крим та м. Севастополя

4 березня відбулася зустріч представників Крайової Ради Українців Криму (КРУК) з керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігорем Поночовним та Віталеєм Секретарем.

У зустрічі брали участь представники КРУКу:  Андрій Щекун (громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”) , Сергій Мокренюк (громадська організація “Євромайдан-Крим”)  та координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець.

Під час зустрічі обговорювалися питання розслідування та покарання винних у переслідуванні кримчан, які чинили опір окупації, захоплені приміщень та переслідуванні Православної Церкви України в Криму, нищенні української ідентичності.

“Важлива зустріч представників Крайової Ради Українців Криму з прокурором АР Крим та м. Севастополь, де визначили чіткі завдання, насамперед в продовженні розслідувань за фактами політичного переслідування руху “Євромайдан-Крим” в 2013-2014р., знищення україномовної освіти в Криму в період тимчасової окупації півострову країною-агресором, знищення української культурної спадщини, захват храмів Православної Церкви України в Криму та незаконні судові рішення країни-окупанта”, – зазначив учасник зустрічі, представник КРУК Андрій Щекун.

“Оскільки, держава-окупант та її окупаційна адміністрація продовжують реалізовувати політику, спрямовану на витіснення Православної Церкви України з Криму та в принципі, знищення будь-якого прояву української ідентичності на півострові. Такі протиправні дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням тиску й дискримінації» – підсумував керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.

Представник КРУКу Андрій Щекун також розповів про спільну пресконференцію з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кремінем, на якій було презентовано “Огляд щодо обмеження функціонування української мови на тимчасово окупованих територіях України”.

“Це важливий вже державний документ, що засвідчує факти злочинів країни-агресора в окупованому Криму. Це фактаж застосування лінгвоциду щодо українців, метою якого є етноцид – ціленаправлене винищення українського етносу в Криму. І нам слід запроваджувати всі можливі заходи щодо протистояння цьому”, – наголосив Андрій Щекун.

Представник КРУКУ Сергій Мокренюк зазначив, що для українців Криму найболючішим питанням залишається знищення української ідентичності в Криму: переслідування православної церкви України, лінгвоцид, знищення культурною спадщини. Саме тому ці питання і стали основними темами обговорення.

«Я впевнений, що наші правоохоронці ідентифікують кожного, хто винен у переслідуванні українців Криму, хто зазіхнув на інтереси нашої Держави. А Крайова Рада Українців Криму докладе всіх зусиль, аби допомогти прокурорам зібрати належні докази»,Сергій Мокренюк.

Зі свого боку керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний наголосив на тому, що ефективна співпраця прокуратури автономії та Крайової Ради Українців Криму слугуватиме важливим аспектом задля документування фактів злочинів, які вчиняються на території окупованого півострова.

Інформаційна служба Крайової Ради Українців Криму

«Український голос Криму»

SHARE