Представники КРУК вшанували пам`ятнях загиблих за Україну. Фото Руслан Гуцул.

20 лютого представники Крайової Ради Українців Криму (КРУК) вшанували пам’ять усіх, хто віддав свої життя, боронячи свободу та гідність українського народу.

«Представники кримського українства на вулиці Інститутський в Києві, де 19-21 лютого 2014 року розгорнулися найдраматичніші події Революції Гідності, поклали квіти до спільного пам’ятника Героям Небесної Сотні, пам’ятних знаків кримчанам-Героям України Сергію Кемському та Павлу Мазуренку, а також помолилися за душі загиблих захисників гідності країни та її європейського вибору», – прокоментував на сторонці  Фейсбук один з учасників заходу, представник КРУК Андрій Іванець.

 

Павло Мазуренко. Фото Людмила Щекун
Сергій Кемський. Фото Людмила Боженко

Учасники пам’ятного заходу згадали і про події, які під час розстрілів на Майдані відбувалися в Криму.

«У ніч на 20 лютого відбулася спроба підпалу офісу «Євромайдан-Крим» у Сімферополі. Обгоріли зовнішні стіни офісу та ролети вхідних дверей. А на передодні  – 19 лютого – атнимайданівцями був пошкоджений автомобіль, яким кримські євромайданівці збиралися виїжджати до Києва. Це не зупинило активістів-кримчан, вони все таки дісталися Києва саме в трагічний день масових розстрілів і на власні очі бачили як вбитих мітингувальників зносять на Хрещатик, неподалік будівлі Укрпошти. Ми тоді навіть не знали що саме в цей день – 20 лютого – фактично розпочалася російська спецоперація з окупації Криму. У той же день, вечером, ми повернулися до Криму, бо вже 21 лютого була організована акція кримських євромайданівців під стінами Верховної Ради АР Крим», – розповів про ті трагічні події представник КРУК, співкоординатор Євромайдану-Крим у 2013-2014 рр. Андрій Щекун.

У свою чергу представник КРУК, ветеран АТО Сергій Вікарчук зауважив, що і далі боротьба за Україну триває. Вході російсько-української війни загинуло 44 кримчанина.

Представники КРУК В.Ляшенко та А. Іванець залишили написи на пропарі. Фото facebook.com/ljutikova

Ушанувавши пам’ять загиблих, представники КРУК вирушили до «Кримського дому», аби залишити напис на великому прапорі України, що невдовзі за допомогою повітряних куль піднімуть у небо на адмінмежі з окупованим півостровом.

 

 

 

 

Інформаційна служба Крайової Ради Українців Криму

«Український голос Криму»

SHARE