Кримський конкурс об`єднав дітей з усієї України (фоторепортаж)

704

20 березня  у Києві відбулося нагородження переможців І-го Всеукраїнського (ХІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого творчості Лесі Українки.

IMG_5743Цього року у ньому взяли участь понад 2500 дітей з усіх регіонів України, включаючи окупований Крим і, розділені російською агресією, Донецька та Луганська область.  Роботи для участі у творчому змаганні надходили з сіл, селищ, маленьких міст, районів, областей.

«Цей кримський конкурс об’єднав дітей з усієї України. Адже роботи були надіслані практично з усіх областей. Цього річ до нашого конкурсу хотіли приєднатися і школярі-українці з Польщі, з міста Щецин, але з технічних причин, які від нас не залежали, їх робот отримати вчасно ми не змогли. Ми сподіваємось, що така любов і шана до творчості  Лесі Українки, до її великого життєвого подвигу, буде розповсюджуватися і на ті країни, які Леся за своє життя відвідала: Грузія, Польща, Німеччина та інші… Ми би хотіли, аби наші українці, які розсіяні по всьому світу, люблячих творчість українських геніїв, долучались до нас», – зазначила Тетяна Захарова, багатолітній голова конкурсу, яка була змушена покинути окупований півострів і переїхати до Полтави.

Свято для учасників конкурсу розпочалося з гала-концерту, у якому самі ж переможці творчого змагання прийняли участь.

Діти та студентська молодь декламували вірші поетеси

IMG_5785IMG_5768IMG_5779IMG_5764

виконували пісні

IMG_5778IMG_5758IMG_5775

глядачам були запропоновані театралізовані уривки з поеми Лесі Українки «Лісова пісня»

IMG_5750IMG_5773

По завершені гала-концерту переможці та їх вчителі, які готували дітей до конкурсу отримали дипломи, подяки, подарунки та екскурсію по Києву.

Нагадаємо, що організаторами заходу виступили: ДП «Кримський дім», ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», арт-центр з міста Чернівці.

Свято стало б не можливим без підтримки громадських організацій: Педагогічний центр «Академія» м. Полтава, Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», «Союз вимушених переселенців», «Таврійська гуманітарна платформа».

SHARE