Кримська прокуратура пред’явила позови до 5 іноземних авіакомпаній за порушення правил міжнародних польотів

64

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя скерувала до Господарського суду Київської області 5 позовних заяв до іноземних авіакомпаній про стягнення заборгованості (на майже 5 мільйонів гривень) за надані аеронавігаційні послуги у повітряному просторі України.

«Під час досудового розслідування розпочатого за фактами порушення правил міжнародних польотів (ст. 334 КК України), прокуратура автономії встановила, що у 5 іноземних авіакомпаній виникла заборгованість перед Державним підприємством обслуговування повітряного руху України («Украерорух») за надані аеронавігаційні послуги у повітряному просторі України, у тому числі в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, на загальну суму 4 855 795 гривень», – сказано на офіційному сайті Прокуратури АРК.

У Прокуратурі також зазначили, що пред’явлення зазначених позовів обумовлено необхідністю забезпечити стабільність функціонування об’єкта державної власності, що має стратегічне значення для економіки і безпеки України, необхідності виконання взятих державою на себе обов’язків за Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, щодо належного здійснення аеронавігаційного обслуговування повітряних суден та гарантування безпеки повітряного простору.

Нагадаємо, 9 вересня, за клопотаннями прокуратури Автономної Республіки Крим накладено арешти на 65 літаків – порушників порядку в’їзду та виїзду з тимчасово окупованого півострова.

Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим Головне управління Служби Безпеки України  в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) розслідує кримінальне провадження за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст.332-1, ст.334 КК України).

«Починаючи з березня 2014 року, Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху, а також гарантування безпеки польотів. Офіційно припинено функціонування всіх аеропортів окупованої території півострова. Незважаючи на це, наразі встановлено близько 40 російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України», – зазначалося у повідомленні.

У зв’язку з цим, прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Головним Управлінням Служби Безпеки України в АР Крим звернулась до суду з клопотаннями про накладення арешту на літаки деяких російських авіакомпаній, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правил міжнародних польотів. Наразі арештовано 65 повітряних суден-порушників.

«З них 40 літаків належать авіакомпанії S7 Airlines (ВАТ «Авіакомпанія «Сибирь»), другої найбільшої в Росії після «Аерофлоту», – повідомляє сайт Іnvestigator.

У червні, за клопотаннями прокуратури автономії було накладено арешти на 18 суден-порушників порядку в’їзду та виїзду з окупованого півострова.

«З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства», — йдеться в повідомленні.

Проте, деякі іноземні судна, порушуючи законодавство, здійснюють заходи в Крим. Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим, ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) розслідує кримінальне провадження за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

«Заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів на території окупованого півострову кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден», — зазначалося у повідомленні прокуратури АРК.

Також завдяки співпраці та спільним зусиллям прокуратури автономії, інших державних органів і громадських організацій за останні роки спостерігається істотне зменшення кількості іноземних суден, що заходять до закритих портів Криму: із 162 до 15 на сьогоднішній час. Більше того, іноземні судна з провідних морських держав до Криму не заходять. Натомість, порушують законодавство переважно судна під прапором Росії, інколи — Сирії, Єгипту, Лівану, тобто країн, з якими відсутня міжнародна співпраця на цьому напрямі.

«У зв’язку з цим, прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала процес звернення до суду з клопотаннями про накладення арешту на судна, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів. Наразі, вже накладені арешти на 18 суден-порушників», — йдеться в повідомленні.

Окрім того, прокуратура автономії планувала звернутись до Укрбюро Інтерполу для внесення таких суден до бази розшуку та направити запити до іноземних держав про міжнародну правову допомогу, з метою виконання арештів.

Нагадаємо, раніше Адміністрація морських портів України повідомила, що вимагатиме від Росії понад 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах.

Ольга ГЕРАСИМЧУК

Фото з відкритих джерел

SHARE