Галина Довгопола. Світлина: Фейсбук

Так званий «Севастопольський міський суд» визнав жительку Севастополя Галину Довгополу винною у державній зраді і засудив її до 12 років позбавлення волі. На сайті так званого «суду» її прізвище не називається, однак за даними РІА Новини, йдеться про севастопольську пенсіонерку Галину Довгополу.

«24 березня 2021 року в Севастопольському міському суді оголошено вирок у кримінальній справі про державну зраду. Під час розгляду кримінальної справи встановлено, що громадянка Російської Федерації – Д., уродженка м.Бахчисарай, 1955 року народження, була залучена представником іноземної держави до негласної співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Громадянка Д. виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, які розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних і таблиць чергового радиста і таблиць телефонних, телеграфних, радіо і позивних прапором на мирний час – тобто, відомостей, що становлять державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеці Російської Федерації», – вказано на сайті Севастопольського «суду».

Також, повідомляється, що: «Громадянка Д. визнана винною в скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 Кримінального кодексу Російської Федерації, і їй призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, з обмеженням свободи на 1 рік».

Процес у справі Довгополої пройшов за чотири засідання. Всі відомості про нього, в тому числі особистість захисника – засекречені. Суддя Ігор Кожевников визнав її винною і засудив до 12 років ув’язнення в колонії загального режиму і року обмеження волі. Позиція самої Довгополої щодо звинувачення теж невідома – повідомляє видання Грати.

Галину Довгополу співробітники ФСБ затримали восени 2019 року. Після арешту Ленінським районним судом Севастополя 17 листопада її етапували в московське СІЗО Лефортово. Арешт кілька разів продовжували.

Наприкінці лютого уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням з’ясувати місцезнаходження Довгополої. Москалькова звернулася з цього приводу до російської прокуратури, але відповідь відомства невідома.

«Засуджую незаконні дії та продовження політичних репресій окупаційною владою відносно українців на території тимчасово окупованого Криму. Наголошую, що проведення судових слухань відносно громадян України в закритому режимі без допуску представників ЗМІ практикується так званими судами не вперше і є черговим свідченням фальсифікації кримінальної справи проти Галини Довгополої. Закликаю міжнародну спільноту застосувати всі можливі інструменти для посилення тиску на Російську Федерацію, аби якнайшвидше звільнити всіх незаконно утримуваних нею громадянами України та припинити терор стосовно них»,  – написала 29 березня Денісова на сторінці у фейсбуці.

Андрій БОБАК

SHARE