Кримчанин Приходько перебуватиме в СІЗО до 16 березня

42

Російський Апеляційний військовий суд залишив під арештом проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька. Про це громадське об’єднанню «Кримська солідарність» повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов, інформує видання «Крим.Реалії».

Таким чином, він перебуватиме в СІЗО Ростова-на-Дону до 16 березня 2021 року.

«Ми акцентували на тому, що Олег Аркадійович – людина похилого віку, і утримання в слідчому ізоляторі, з огляду на епідеміологічну ситуацію, порушить його права. Однак суд залишив ухвалу Південного військового окружного суду чинним», – розповів адвокат.

За словами Шейхмамбетова, Приходько розповів, що його перевели в іншу камеру, де його утримують ще з двома людьми.

«Скарг на умови утримання і стан здоров’я немає. Олег Аркадійович трохи застудився, але медсанчастина ізолятора надає йому необхідну медичну допомогу», – додав Шейхмамбетов.

Раніше російський прокурор попросив для Приходька 11 років колонії суворого режиму з відбуванням трьох років у в’язниці, а також – 200 тисяч рублів штрафу.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього Олега Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE