Кримчани звернулися до Прем’єр-міністра України

1236

Прем`єр-міністру України

Яценюку А.П.

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ

ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ В ПИТАННЯХ

ДЕОКУПАЦІЇ ТА РЕІНТЕГРАЦІЇ КРИМУ

 Шановний Арсенію Петровичу!

Ми, громадські активісти, представники ініціатив, рухів та організацій, що спеціалізуються на кримському питанні, підписали це відкрите звернення з метою звернути Вашу увагу на проблеми, які існують у державному менеджменті кризи, що виникла в Україні в результаті анексії кримського півострова.

У зв’язку з тимчасовою окупацією Криму Російською Федерацією близько 40 тисяч громадян України були змушені покинути півострів. Основними категоріями кримчан, які переселилися на материкову Україну є активні лідери громадських організацій, правозахисники, журналісти, інтелігенція, військовослужбовці. Саме їм найбільше було небезпечно залишатися на території півострову.

Минув рік тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Рік зазнаного горя і сподівань. Рік віри й надії щодо повернення Криму. Українська громадськість доклала чимало зусиль, щоб тема Криму звучала в інформаційному полі України, щоб не замовчувалась агресія відносно патріотів України на тимчасово окупованій території.

Минув рік намагань громадськості встановити конструктивний діалог з центральними виконавчими органами влади. Рік очікувань щодо спільних дій влади й громади. Рік намагань знайти порозуміння щодо вироблення єдиної стратегії деокупації та реінтеграції кримського півострову.

На жаль, українська влада так і не розпочала діалог, ми не отримали конкретних дій державних органів влади щодо вирішення суспільно значимих проблем для української громадськості. І цьому є останнє свідчення проведеного круглого столу на тему «Роковини окупації Криму. Що зроблено?», що відбувся 10 березня 2015 року в приміщенні Клубу Секретаріату Кабінету Міністрів України та був проігнорований усіма, за винятком трьох центральних органів виконавчої влади, що не дозволило заходу бути більш ефективним і конструктивним.

Сьогодні ми публічно констатуємо наступні рішення Кабінету Міністрів України, що невиконані та завдають значної шкоди державній політиці щодо окупованої території:

  1. Кабінетом міністрів України не виконується Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» відповідно п.3 частини 10 цього законопроекту. А саме: (… у разі настання обставин, зазначених устатті 1 цього Закону, які спричинили масове (більше 100 тисяч осіб) переміщення громадян України, або у разі продовження дії обставин, зазначених у статті 1 цього Закону, понад 6 місяців затверджує (Кабінет Міністрів України) комплексні державні цільові програми щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб із визначенням джерел та обсягів фінансування, контролює їх виконання).
  2. Не виконується п.3 статті 17 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». А саме: У разі неможливості здійснювати діяльність на тимчасово окупованій території місце розташування державних органів, утворених відповідно до Конституції та законів України, визначається Кабінетом Міністрів України.
  3. Не виконується Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 454-р «Про утворення державного підприємства «Кримський Дім».
  4. Не виконуються Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року №297 «Про Державну службу з питань Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово переміщених осіб» та Постанова Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2014 року №625 «Про перейменування Державної служби з питань Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово переміщених осіб».
  5. Прийнятий Закон України № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», який прийняли народні депутати минулого скликання, а теперішні не доклали певних зусиль скасувати цей законопроект, що з однієї сторони порушує права людини за регіональною ознакою, з іншої породжує корупційні схеми для бізнесу як з української, так і з російської сторони. Саме на адміністративному кордоні Херсонщини і Криму сьогодні митниками і прикордонниками України здійснюються здирництво та корупційні діяння. І ці факти багаточисельні та очевидні.
  6. Іншим кричущим фактом на сьогодні є припинення друку газети «Кримська Світлиця» – єдиної україномовної газети півострову. Міністерство культури України, без будь-якого обговорення та діалогу, приймає рішення, яке завдає шкоди інформаційній політиці України по відношенню до тимчасово окупованої території.

Перераховуючи вище наведені факти ігнорування й невиконання Кабінетом Міністрів України своїх функцій в частині вирішення питань щодо створення умов для подальшої деокупації та реінтеграції кримського півострова, ми вимагаємо публічної відповіді відносно питань порушених у цьому Зверненні.

Залишаємо за собою право вдаватися до більш рішучих дій, спрямованих на оскарження бездіяльності Кабінету Міністрів України.

З повагою,

Голова правління

БФ «Майдан закордонних справ»                                        Б.В. Яременко

 

Головний редактор

порталу «Blackseanews»                                                       А.В. Клименко

 

Директор з наукової роботи

«Кримського експертного центру»                                      Ю.Л. Смелянський                                        

 

Голова громадської організації

«Кримський центр ділового та культурного

співробітництва «Український Дім»                                       А.С. Щекун

 

Голова Правління громадської спілки

«Координаційна рада організацій

вимушених переселенців з Криму»                                        С.А. Ковальський

 

Координатор громадського руху

«Євромайдан-Крим»                                                               С.М. Мокренюк

 

Голова громадської організації

«Українська громада Криму»                                                 В.Г. Хмеловський 

 

Голова громадської організації

«Центр громадянської просвіти

«Альменда»                                                                            О.С. Скрипник

 

Голова громадської молодіжної організації

«Нова генерація»                                                                   О.О. Болтян

 

Виконавчий директор громадської організації

«Союз вимушених переселенців»                                         В.І. Ляшенко

 

Голова благодійного фонду

«Крим.ЮА»                                                                            В. М. П`ятницький

 

Голова громадської організації

«Кримська хвиля»                                                                  О. П. Новікова

 

”Кримський правозахисний центр “Дія”                              О. Дворецька

 

 

 

 

SHARE