Конвенцію про захист прав людини і основних свобод перекладуть на кримськотатарську

52

Кримськотатарський Ресурсний Центр під час пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі заявив про початок роботи над офіційним перекладом Конвенції про захист прав людини і основних свобод на кримськотатарську мову. Про це йдеться на сторінці громадської інституції.

Коментуючи ініціативу щодо перекладу, Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив, що мета  – це офіційно зареєструвати Конвенцію про захист прав людини і основних свобод кримськотатарською мовою.

Менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких у своєму виступі зазначила, що наразі Конвенція захищає права близько 830 мільйонів людей у Європі, в тому числі – мешканців окупованого Криму. «Переклад цього документу кримськотатарською мовою в нинішніх умовах, коли ми щодня фіксуємо утиски як представників кримськотатарського народу, так і кримськотатарської мови, надважливо. Але дуже важливо зробити фаховий, якісний переклад, адже під час ухвалення тексту Конвенції погоджувалось кожне слово, яке має свою цінність, своє значення і несе своє смислове навантаження», – зауважила представниця Центру.

У свою чергу директор Інституту філології та журналістики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Світлана Кузіна під час пресконференції повідомила, що до роботи над перекладом долучаться  студенти та викладачі кримського вишу.

«Наш університет є єдиним переміщеним університетом із Криму і цілком природньо, що місією нашого вищого навчального закладу є підтримка і розвиток кримськотатарської мови і літератури. У нас є спеціальності, викладачі та студенти, які вивчають кримськотатарську мову і вони готові долучитися до величезної роботи з перекладу конвенції. Наразі, в умовах окупації, кримськотатарський народ потребує розвитку термінології, яка б допомагала відстоювати свої природні права», – констатувала Світлана Кузьміна.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE