Комітет міністрів ухвалив рішення щодо ситуація з правами людини в Криму

50

Комітет міністрів Ради Європи 11 травня ухвалив ініційоване Україною рішення «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».  Документ засуджує окупацію півострова Російською Федерацією, що підриває норми міжнародного права й принципи Ради Європи, та констатує суттєве порушення нею як державою-окупантом прав людини в Криму. Про це йдеться у коментарі  Міністерства закордонних справ України оприлюдненому на офіційному сайті відомства.

«Ухвалений документ посилює політику міжнародної спільноти щодо невизнання спроби анексії Криму та сприятиме, зокрема, реалізації української ініціативи зі створення Кримської платформи, а у перспективі – деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь», – зазначається у повідомленні і додається, що ухвалення рішення підтвердило, що питання Криму і надалі перебуватиме у центрі посиленої уваги Комітету міністрів Ради Європи.

У дипломатичному відомстві України повідомляють, що у рішенні Комітету міністрів РЄ міститься заклик до Російської Федерації звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, а також зняти незаконну заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.   Рішенням також передбачено представлення Генеральним секретарем Ради Європи на розгляд Комітету міністрів, щонайменше раз на рік, доповідей щодо ситуації на окупованому півострові.  Важливим стало звернення до Комісара Ради Європи з прав людини здійснювати на постійній основі моніторинг ситуації на півострові.

Довідково: Комітет міністрів, є керівним органом Ради Європи. До його складу входять Міністри закордонних справ держав-членів Ради Європи або їх постійні представники. Комітет мiнiстрiв розглядає заходи, яких необхідно вжити для досягнення мети Ради Європи, включаючи питання про укладення конвенцій або угод i прийняття урядами спільної політики щодо конкретних питань. Висновки Комітету повідомляються членам Ради Генеральним секретарем.

У вiдповiдних випадках висновки Комiтету можуть приймати форму рекомендацій урядам країн – членiв Ради, i Комiтет може запропонувати урядам країн – членів Ради інформувати його про заходи, вжиті ними щодо цих рекомендацій.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE