Кількість звинувачених та засуджених  по «Справі українських диверсантів» збільшується

174

Серед резонансних справ періоду окупації Кримського півострову у полі зору громадськості знаходиться  «Справа українських диверсантів».

Моніторингом Кримської правозахисної групи зафіксовані нові факти політичного переслідування кримчан, громадян України за травень 2021 року.

Так «суддя» окупаційного «Верховного суду Республіки Крим» Алла Хіневич рішенням від 21 травня засудила кримського українця Івана Яцкіна, що проживав у місті Сімферополі, до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. За версією ФСБ Російської Федерації, Іван Яцкін «діяв в інтересах українських спецслужб на території окупованого Криму, збирав і передавав якусь інформацію».

Ще один вирок від 26 травня цього року винесла «суддя» окупаційного «Верховного суду Республіки Крим» Олена Данилова, котра залишила в силі рішення так званого «Київського районного суду» Сімферополя про утримання українського журналіста Владислава Єсипенка під вартою до 11 липня 2021 року. Громадянина України російська влада звинувачує за ст. 275 Кримінального Кодексу РФ (державна зрада).

На кінець травня 2021 року в ув’язненні за вищезгаданою статтею перебувають 17 осіб, котрих ФСБ РФ під час затримання уже цього року звинуватила «в підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві». У цих справах зафіксовано незаконні методи ведення слідства й застосування тортур для отримання показань зізнання, порушення презумпції невинуватості, поширення ФСБ РФ через російські ЗМІ постановочних відео «зізнань».

Слід нагадати, що 24 березня  так званий «Севастопольський міський суд» виніс ще одне рішення про скоєння злочину, передбаченого ст. 275 КК РФ (державна зрада), громадянці України  Довгополовій Галині Павлівні. Вироком окупаційного суду їй призначено 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму з обмеженням свободи на 1 рік, – про це зазначається на сайті так званого “Севастопольського міського суду”. Українка нібито збирала відомості про підрозділ російського Чорноморського флоту для Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Кримінальну справу було розглянуто «Севастопольським міським судом» в закритому режимі, у зв’язку з тим, що в матеріалах справи містилися відомості, які становлять державну таємницю для РФ. Про це йдеться у рішенні окупаційного суду.

Повний текст огляду за посиланням: Моніторинг

Олекса БЕСКИД

SHARE