Кабмін затвердив програму, яка сприятиме реінтеграції молоді з окупованих територій

110

21 квітня Кабінет Міністрів України затвердив бюджетну програму «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». На її реалізацію виділено 130 млн. гривень. Головним розпорядником коштів визначено Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції). Повідомляє «Урядовий портал».

«Дана бюджетна програма сприятиме розв’язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з ТОТ переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей», – зазначається у повідомленні.

Бюджетні кошти зокрема будуть спрямовані на організацію та проведення для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій та території населених пунктів, розташованих на лінії дотику, безкоштовних курсів з підготовки для вступу  до закладів вищої освіти.

Також програмою передбачається фінансування програм,  проектів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді;  організація та виконання програм, спрямованих на збереження, дослідження, розвиток та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей, історії, мов, літератур, різних видів та жанрів мистецтв, зокрема корінних народів України; організація та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, реалізація проектів, здійснення культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, у тому числі фестивалів, змагань, спрямованих на інтеграцію молоді; організація та проведення консультацій, конференцій, форумів та засідань за круглим столом, у тому числі із залученням українських та міжнародних експертів, з метою формування та реалізації політики безпечної реінтеграції молоді тощо.

Варто зазначити, що 26 лютого цього року на засіданні Колегії Мінреінтеграції було презентовано проект  вищезазначених підготовчих курсів для молоді з окупованих територій зі стипендіальним забезпеченням. Йдеться у повідомленні оприлюдненому на сторінці відомства у Фейсбук.

У дописі зазначається, що цього року міністерство планує запустити пілотний проект на базі 25 закладів вищої освіти, перелік яких буде визначено  спільним наказом Мінреінтеграції та Міністрества освіти і науки.

Тривалість курсів складатиме 2-2,5 місяці (червень-серпень). Після їх проходження абітурієнти зможуть вступити до будь-якого зі 195 вишів України, де діють спрощені умови вступу, зокрема й у ті, де проводилися підготовчі курси.

Також у відомстві спрогнозували, що на підготовчі курси цього року може вступити від 500 до 750 абітурієнтів.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE