Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови

39

На своєму засіданні 7 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив розроблену Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Концепцію розвитку кримськотатарської мови. Повідомляється на сайті Кабміну «Урядовий портал».

 «Ця Концепція є фундаментом роботи на 10 років. Це перший крок до створення Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, яку доручив розробити Президент України», – наголосив Віце-прем‘єр-міністр-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України України Олексій Резніков.

Пояснюючи важливість прийняття документу, О. Резніков зазначив, що його реалізація забезпечить трансляцію мови між поколіннями кримськотатарського народу, аби представники корінного народу мали можливість реалізувати свої мовні права, які прямо гарантовані Конституцією України; будуть створені можливості для опанування мови усіма бажаючими.

«Затвердження Концепції забезпечує умови для максимально ефективної роботи над Стратегією і планом дій до неї, а Уряд зможе представити якісний документ під час саміту «Кримської платформи» у серпні 2021 року, що стане важливим сигналом на міжнародному рівні», – зазначив Віце-прем‘єр-міністр.

На сайті «Урядовий портал» також повідомляється, що у розробці Концепції брали участь зацікавлені органи влади, Меджліс кримськотатарського народу, профільні наукові та освітні установи, неурядові організації та експерти, у тому числі – ті, які перебувають на тимчасово окупованій території Криму.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE