У Криму оштрафували бібліотекара за книги про Голодомор

Директора Феодосійської Центральної бібліотечної системи оштрафували на дві тисячі рублів за зберігання книг про Голодомор.

526

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний центр “Сова”.

“У грудні 2014 року Феодосійський міський суд Республіки Крим визнав директора Феодосійської Центральної бібліотечної системи винною за ст. 20.29 КоАП (масове зберігання з метою розповсюдження екстремістських матеріалів) і приговорив до штрафу в 2000 рублів. Література конфіскована”, — йдеться у повідомленні.

Правопорушення угледіли в тому в тому, що в Центральній міській бібліотеці ім. А. Гріна і в Центральній дитячій бібліотеці Феодосії у відкритому доступі були виявлені 12 примірників книги Василя Марочка “Геноцид українцiв Серiя:. Голодомори 1932-1933 Голодомор” (2007), що входить до Федерального списку екстремістських матеріалів під № 1154 (у списку автор вказаний як “Морочко”).

На думку “прокуратури” Феодосії, “зміст брошури має антиросійську орієнтованість. У брошурі використані мовні засоби, які спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі за ознаками належності до певної соціальної групи. Проаналізовані матеріали містять принизливі характеристики, негативні емоційні оцінки щодо національної групи та її окремих осіб, містяться заклики до розпалювання національної ненависті, внаслідок чого можуть бути використані для зміни масової свідомості і служити основою для ультрарадикальних і націоналістичних установок”.

До слова, Міноборони Росії планує прийняти на службу більше 1,5 тисячі кримчан.