У Криму поховали загиблого сина політв’язня Сулейманова

У тимчасово окупованому Криму кілька діб підряд шукали зниклого у селі Строганівка Сімферопольського району трирічного хлопчика Мусу Сулейманова.

Як повідомляли ЗМІ, дитина гралася біля будинку разом зі своєю старшою сестрою і без нагляду дорослих залишилася на 10-15 хвилин, оскільки маму Муси покликала хвора свекруха. 26 липня 2020 року, через півтори доби активних пошуків, було знайдено тіло хлопчика у вигрібній ямі біля будинку.

27 липня так зване «Міністерство внутрішніх справ Рспубліки Крим» повідомило у Facebook, що за їхніми даними, хлопчик потонув. “Згідно з результатами розтину, ознак насильницької смерті не виявлено. Причина загибелі дитини – утоплення”, – йдеться у повідомленні пресслужби окупаційної поліції.

Як заявили в окупаційному управлінні Слідчого комітету, час настання смерті відповідає часу зникнення дитини. 25 липня окупаційна прокуратура в Криму відкрила справу за статтею 105 Кримінального кодексу Росії про «вбивство малолітньої особи». Після чого, хід розслідування кримінальної справи було взято окупаційною прокуратурою Криму на особливий контроль.

Так, окупаційна прокуратура погрожувала батькам дитини “вжити вичерпні заходи прокурорського реагування”, після того, як вони “оцінять дії батьків стосовно належного виконання обов’язків щодо виховання малолітньої дитини». Також вони перевіряли органи і установи системи профілактики безпритульності і правопорушень неповнолітніх, щоб оцінити, як вони здійснювали «належний контроль за вказаною родиною».

Муса Сулейманов є сином політичного в’язня, фігуранта так званої «другої сімферопольської групи Хізб-ут Тахрір» Руслана Сулейманова, затриманого 27 березня 2019 року в ході масових обшуків у будинках кримських татар. 28 березня 2019 року рішенням «Київського районного суду» Сімферополя Сулейманов був заарештований за звинуваченням за статтею 205.5 Кримінального кодексу РФ «Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації», за що йому загрожує позбавлення волі строком до 20 років. З арештом Руслана Сулейманова і його брата Ескендера Сулейманова вся тяжкість утримання сім’ї, що складалася з трьох малолітніх дітей – Мухаммеда (10 років), Асіє (6 років) і трирічного Муси, а також батьків – Зери Сулейманової (71 рік) та Сервера Сулейманова (73 роки ), лягла на 31-річну Ельзару, дружину Руслана.

Кримськотатарський Ресурсний Центр оприлюднив заяву, у якій вказав винних на їх погляд у загибелі Муси Сулейманова – суддів, слідчих та прокурорів, які переслідували політв’язня.

«Саме ці особи, борючись зі свободою слова і переконань, з релігійними та політичними переконаннями на окупованій території, з правами корінного кримськотатарського народу в Криму, зробили все можливе, щоб Муса Сулейманов залишився без повноцінного батьківського піклування та уваги. Своїми нелюдськими діяннями по організації політичного переслідування і расової дискримінації кримськотатарського народу ці посадові особи створили всі умови для загибелі невинної дитини»,  – вказується у заяві.

Загиблого Мусу Сулейманова поховали 27 липня.

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE