Ігор Жовква: “Саміт Кримської платформи дасть старт початку деокупації півострова”

168

23 серпня 2021 року відбудеться саміт Кримської платформи. Про це в інтерв’ю ТСН «1+1» повідомив Заступник Керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, який опікується зовнішньо політичними питаннями.

«Я можу вам сказати, що вже чітко визначена дата проведення саміту Кримської платформи — це 23 серпня 2021 року. ОПУ (Офіс Президента України – ред.) працює з МЗС (Міністерством закордонних справ – ред.) щодо підготовки запрошень світовим лідерам, а також у питаннях  для підготовки концепції, програми саміту, всіх організаційних моментів. Часу мало, але ще трохи є. Без сумніву, цей саміт стане топподією. Але, знову ж таки, наголошу, що ми не проводимо саміт заради саміту. Нам не потрібно провести зустріч і знову забути про цю тему. Тому після саміту має з’явитися відповідна Декларація, а ще більш важливо — скоординований міжнародний інструментарій для деокупації Криму та захисту прав українців в Криму», – наголосив заступник Керівника ОП.

Під час інтерв’ю Ігор Жовква також назвав топ-3 зовнішньополітичних пріоритетів України на 2021 рік:

«Якщо говорити про топ-3, можу повторити те, що говорив Президент. Передусім, це, безумовно, питання Донбасу, повернення миру на Донбас на українських умовах, та деокупація. Це основний пріоритет, про який ми постійно говоримо. Також це деокупація Криму — те, що ми вже розпочали у 2020 році, — повернення Криму на порядок денний. Ця тема також лунатиме поточного року у зовнішньополітичному вимірі. Хоча вона стосується не лише зовнішньої політики. І третій топпріоритет — це продовження розвитку відносин з нашими ключовими стратегічними партнерами і досягнення визначених умов, щоб Україна володіла достатнім зовнішньополітичним інструментарієм для захисту своїх національних інтересів».

Олександра НЕЗВАННА

SHARE