Держава повністю визнала заслужений вклад добровольців у боротьбі з російською агресією

260

Здається, що певний період у нас в державі було недооцінено вклад добровольчих загонів у захисті територіальної цілісності і суверенітету України. Начебто, на загал добровольців поважали, розуміли їх важливість у боротьбі з російською агресією на сході України, проте довший час вони були обійдені в наданні заслужених пільг і державної підтримки. Однак прийшов нарешті час позитивних змін.

Яскравим прикладом геройської відваги став Дмитро Коцюбайло, уродженець Івано-франківської області. Від самого початку подій на Майдані взяв активну учать у Революції Гідності. На фронті від початку російсько-української війни. В 2014 році командував взводом добровольців, в 2015 став командиром роти. В перший рік російсько-української війни  отримав важке поранення в Пісках, Донецької області. Після одужання, через 3 місяці реабілітації повернувся на фронт, де продовжує відстоювати інтереси України, звільняти окуповані території та боротися з російськими загарбниками. Брав участь в операціях по звільненню населених пунктів Карлівка, Піски, Авдіївка, а також в боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою, на позиції «Алмази». І от заслужена нагорода і визнання нарешті знайшли Дмитра, який має позивний Да Вінчі. Указом Президента України від 30 листопада 2021 р. йому було присвоєно високе звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» як герою-добровольцю Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Глава Української держави особисто вручив найвищу нагороду командиру першої штурмової роти ДУК «Правий сектор» Д.Коцюбайлу у залі засідань Верховної Ради України у присутності депутатського корпусу, після виступу зі щорічним посланням. Це стало актом повного визнання Українською державою заслуг добровольчого руху. Український народ має знати і шанувати своїх героїв. Вони наша гордість, вони завжди готові дати відсіч російським агресорам, якщо ворог непрохано прийде на нашу територію.

Підтримка воїнів-добровольців стала одним з важливих напрямків роботи міністерства у справах ветеранів. Вже від початку 2021 року Міжвідомчою комісією при Мінветеранів відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» було надано статус учасника бойових дій 579 особам з числа добровольців, які брали участь у захисті України. Серед них і вихідці з окупованих Росією територій Криму та Донбасу. Загалом 1245 українських добровольців набули статус учасника бойових дій. Як зазначила міністерка у справах ветеранів Ю.Лапутіна, «це – відновлення справедливості, адже добровольці першими за покликом серця дали на передовій відсіч російському агресору». Крім цього, міністерство працює над гідним вшануванням пам’яті українських Захисників. У березні 2021 року глава Мінветеранів презентувала Книгу пам’яті добровольців-захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. А у жовтні 2021-го копії Книг були передані у всі регіони для подальшого розміщення у місцях вшанування пам’яті. Наразі у Книзі пам’яті записані імена 78 воїнів-добровольців. Робота зі збирання інформації про всіх добровольців триває. Отже відтепер  про героїв воїнів-добровольців, які віддали своє життя за збереження територіальної цілісності України,  будуть знати у всіх куточках нашої держави. Вони першими прибули на фронт зупинити безжалісного ворога, серед перших йшли в атаку для відбиття тимчасово окупованих російськими військами та місцевими посіпаками територій Донбасу. Адже для них – Україна та її національні інтереси понад усе.

Олександр ЛЕВЧЕНКО,

 експерт, посол України в Хорватії 2010-17 рр.

SHARE