Данія профінансує проекти пов’язані з реінтеграцію окупованих територій

113

7 липня на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята постанова «Про затвердження Порядку відбору проєктів, пов’язаних з реінтеграцією тимчасово окупованих територій України та розвитком інфраструктури прилеглих до них територій, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні». Про це йдеться на сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтаграції) у Фейсбук.

Постановою визначено порядок відбору проектів, їх вартість, території, де вони будуть реалізовуватися, сфери життя, на які будуть направлені проекти, а також, хто зможе отримати грантову підтримку.

Мінімальна вартість проектів становить 13,5 млн. євро, максимальна – від 100 млн. євро, вони будуть реалізовуватися на територіях Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей, терміном до 10 років.

Фінансуванню в рамках програми Danida Business Finance (далі – DBF) підлягатимуть лише ті проєкти, які є комерційно неокупними. Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

«В рамках реалізації програми фінансування отримуватимуть державні органи, комунальні підприємства та інші суб’єкти господарювання, які працюють у наступних сферах: вітрової енергетики, поліпшення мережі та збільшення її пропускної потужності; теплопостачання, постачання питної води, водоочисні споруди, технології забезпечення безкоштовного водопостачання», – зазначається у дописі оприлюдненому на сторінці Мінреінтеграції.

Коментуючи прийняття постанови, заступник міністра Вячеслав Шаповалов зазначив, що відбір проектів, які фінансуватимуться в рамках програми DBF, буде здійснювати Мінтереінтеграції. Відомство буде зосереджене на вирішенні проблемних питань з питною водою, опаленням та реконструкції меліоративних систем.

«У першу чергу зусилля Мінреінтеграції буде спрямовано на підготовку проєктів, пов’язаних із забезпеченням питною водою міст та селищ, таких як Краматорськ, Бахмут, Покровськ, Лисичанськ, Новотроїцьке, Кар’єрне, Рикове, Горностаївка, Асканія-Нова та інші. Також в рамках співпраці планується розпочати роботи щодо модернізації мереж теплопостачання та водовідведення у містах та селищах цих областей. Таким чином, протягом 2022-2024 років очікується суттєве покращення якості надання відповідних послуг населенню та екологічної ситуації в регіоні. Крім цього, одним з потенційних напрямів співпраці є будівництво та реконструкція меліоративних систем у Донецькій, Миколаївській та Херсонській областях», – наголосив заступник міністра.

Ірина БЄЛОВА

SHARE