UA EN

28 Березня 2024

Дайджест ЗМІ: Крим, Україна, Росія… з 11 по 17 січня 2016 рік

Крим

Поклонська: прямий збиток Криму від блекаута вже перевищив 360 млн рублів

Загальна сума прямого збитку від блекаута в рамках розслідування кримінальної справи щодо організаторів енергоблокади півострова на даний момент складає 361 млн рублів. Про це на зустрічі з журналістами кримських і федеральних ЗМІ повідомила прокурор Криму Наталія Поклонська. За її словами, дана сума не остаточна і буде збільшуватися по мірі надходження нових відомостей.

 

Соціальні «надбання» кримчан: сир у мишоловці виявився платним

Серед кількох причин, що спонукали кримчан голосувати за Росію на «референдумі» у березні 2014 року одне з перших місць займало соціальне питання — так хотілося безкоштовного сиру, який залишився в пам’яті з часів СРСР. Про безкоштовну медицину (коньяки, цукерки та інше у вигляді подарунків для докторів не приймалося до уваги), безкоштовну  освіту (хабарі при вступі до вишів не рахуються), безкоштовне житло (простояти в черзі на квартиру можна було все життя) мріяли кримчани. Але всі ці райдужні мрії розбилися об сувору реальність російської дійсності, в якій за все доводиться платити.

Вартість комерційної освіти в Криму різко зросла: так рік навчання на рівні бакалавру стартує від 75000 рублів (24500 гривень за курсом НБУ) на сільгоспспеціальності  до 130000 рублів (50000 грн) на фізичне виховання або стоматологію. Вартість навчання в магістратурі коливається від 95000 до 170000 рублів (31000-56000 грн). Навіть з урахуванням середньої зарплати по Криму в 23000 рублів (хоча вона значно менша) вчити дитину за такими розцінками дуже складно.

З 1 січня 2016 року кримських батьків чекав ще один неприємний сюрприз — їм доведеться сплачувати повну суму за харчування та перебування дитини у дитячому садку, хоча раніше до 70% цих  витрат брала на себе держава (місцеві бюджети). При цьому сума оплати буде визначатися місцевою «владою». Першими розрахунки батькам презентували у Сімферополі. Так, місяць перебування дитини в садочку обійдеться батькам у значну суму: 2640 рублів (майже 900 грн по курсу НБУ) для дітей до трьох років та 3360 рублів (1110 грн.) для дітей віком від 3 до 7 років.

 

Кримські татари створять комісію щодо скасування рішень меджлісу

Кримськотатарські рухи Криму “Кирим” (“Крим”) і “Інкішаф” (“Розвиток”) виступили за створення національної комісії, яка проаналізує і скасує протиправні рішення, прийняті меджлісом кримських татар після возз’єднання півострова з Росією.

 

На півострові продовжують видобуток підземних вод

Більше 120 заявок в частині видобування підземних вод на території півострова розглянули в минулому році в «Міністерстві екології та природних ресурсів». Про це повідомив «глава» відомства Геннадій Нараєв. “124 заявки вже розглянули в частині видобування підземних вод, до 500 кубів ми видали 124 ліцензії, чотири заявки ми розглянули на обсяг видобутку води понад 500 кубометрів. В умовах нестачі питної та господарсько-побутової води ця робота активізувалася в частині використання підземних вод», – повідомив чиновник.

 

Україна і Крим 

Сталось… Держслужба з питань Криму готова звітувати

Державна служба з питань АР Крим та міста Севастополя планує в січні 2016 року оприлюднити звіт про свою діяльність за минулий рік. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».  Відсутність же звіту про роботу Служби у 2014 році (нагадаємо, що ця структура була утворена постановою Уряду від 17 липня 2014 року) пояснюється тим, що відбувалось її становлення: тривалий процес затвердження положення, зміна керівництва.

Також у найближчих планах Служби «організація наради за участі представників інститутів громадянського суспільства, де основним питанням порядку денного буде обговорення утворення ініціативної групи зі створення громадської ради при Службі». Інформацію про час та місце проведення цієї наради можна буде дізнатися на офіційному сайті Державної служби з питань АР Крим та міста Севастополя.

 

В Україні порушили кримінальну справу проти керівництва «Масандри»

Причиною кримінального провадження, за повідомленням прокуратури, стало рішення керівництва підприємства виставити на продаж колекційні вина. «Дії вищевказаних осіб кваліфіковано за ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 191 КК України (готування до розтрати чужого майна шляхом зловживання посадовими особами своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та 30.12.2015 розпочате кримінальне провадження », – зазначено в повідомленні прокуратури.

 

Президент: Важливо запустити міжнародний механізм деокупації Криму

Президент України Петро Порошенко закликав запустити міжнародний механізм деокупації півострова. «Важливо не ставити кримське питання на задній план і запустити міжнародний механізм деокупації півострова»,  — сказав очільник держави під час щорічної зустрічі з іноземними послами, акредитованими в Україні.

 

Президент назвав умову відновлення енергопостачання окупованого Криму

Україна поставлятиме електроенергію до Криму лише за умови визначення у відповідному контракті анексованого РФ півострова українською територією. Про це заявив президент України Петро Порошенко на прес-конференції в Києві 14 січня.

 

Кримське питання: у влади відсутнє розуміння реалій, але присутній страх відповідальності (відео)

Правозахисники і громадські активісти заявляють, що уряд України в минулому році практично не займався питаннями захисту прав громадян, які залишились жити в окупованому Криму, чи були змушені виїхати звідти. Про це йшлося під час прес-конференції на тему «Крим 2015: рік втрачених можливостей», що відбулась в Києві 11 січня. Спікери заходу були одностайні у тому, що прийняті в 2015 році нормативні акти, не те що не покращили, а навпаки загострили проблеми кримчан.

 

Росія і Крим

Путін: ми використали в Криму армію, але нікого не окупували, жодна людина не загинула

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Bild, опублікованому на сайті Кремля. “Ми не воювали, не окупували нікого, ніде не стріляли. Жодна людина не загинула в результаті подій у Криму. Жодна! Ми використовували Збройні сили лише для того, щоб стримати двадцять з гаком тисяч військовослужбовців України, що перебували там, від втручання у вільне волевиявлення людей, які там проживають. Люди прийшли на референдум і проголосували. Вони захотіли бути в складі Росії”, – сказав він.

 

Світ і Крим

В Австралії вимагають припинити продаж турів у Крим

Відповідну заяву направив посол України в МЗС Австралії. В Австралії посольство України та Спілка українців висловили рішучий протест проти планів місцевого туроператора Gateway Travel запустити туристичні маршрути в анексований Крим. Відповідну заяву посла України в Австралії Миколи Кулинича направлено в Міністерство закордонних справ Австралії, говориться на сайті посольства.