Комбат “Криму”: Адвокат спілкується з Костенком по кілька секунд

712

Олександра Костенка, якого затримали працівники ФСБ наприкінці лютого цього року і незаконно утримують у СІЗО м. Сімферополя постійно катують. Його адвокат спілкується з ним по кілька секунд – коли його заводять та виводять на суд. Як він потрапив з  Києва до Криму до цих пір невідомо. Про це журналісту Голосу Криму розповів командир батальйону «Крим», активіст Євромайдану Станіслав Краснов.

«Останнє, що я знаю по цій справі, це те, що 10 березня ФСБшники вчергове намагалися зробити обшук у будинку де проживає Костенко. Але підійшли місцеві журналісти і почали все знімати на відеокамери, і ті, просто втекли. У будинку знаходиться лише молодший брат Олександра, мама у лікарні, батько з 4 березня не виходить на зв’язок. Обшук у цьому будинку був уже 4 рази. Три рази нічого не заходили, і ніби-то під час останнього обшуку знайшли зброю. Яку – не кажуть і не показують. Зрозуміло, що її підкинули», – каже Краснов.

Євромайданівець переконаний, що термін О.Костенко отримає не умовний, а реальний: «Я так розумію, що його хочуть відправити у в’язницю не в Криму, а кудись «на Колиму» – це образне висловлювання. І в цьому переконаний його адвокат Дмитро Сотніков, який спілкується з ним по 5 секунд, коли його заводять та виводять на суд. Як він потрапив у Крим ми навіть зараз не знаємо. Не можливо про це запитати»

Станіслав Краснов розповів про постійні катування Олександра Костенка:  «Його кинули в камеру для працівників міліції, тому що він колишній міліціонер. Але проблема в тому, що Олександра звинувачують у тому, що він зробив злочин проти міліції. Це спеціально зробили, щоб на нього тиснути. Хоча, його мали б посадити в одиночну камеру.  О. Костенка вже змусили написати записку, що він планує зробити самогубство. Про це адвокат сказав. І він її написав. Ще одна складність – у нього ушкодження середньої важкості: переламана рука, пошкоджене око.

костенкоЦі травми він отримав, коли його незаконно тримали довгий час колишні СБУшники, тепер ФСБешники –  Андрій Тішенін та Артур Шамбазов. Вони вдвох катували Костенка у підвалі та змусили зізнатися в злочинах, які він не робив ніколи. Потім з цими пошкодженнями Сашка випустили в центрі міста Сімферополя на парку Тріньова і під відеокамери його ніби-то затримали».

Краснов вважає, що цій справі потрібно надати максимального розголосу, оскільки вона замовна. Окрім того, у Криму незабаром почнеться масовий арешт інакомислячих.

«Якщо почитати вирок суду, то побачиш таке – громадянин України кинув камінь у іншого громадянина України і за це його судять. Чому нам з таким успіхом тут сомалійських піратів не судити, бо вони нападають на інших піратів?  Якщо Костенка заарештували за Майдан, то вони будуть масово арештовувати людей за прояв найменшого антипутінського руху. Вони пішли тоталітарним шляхом. У них в країні все не дуже добре, і вони таким чином борються з проявами вільнодумства».