Брифінг. КРУК вимагає розслідувати факти відвідування Криму російськими діячами культури

128

16 березня о 13.30 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться брифінгу на тему «Крайова Рада Українців Криму вимагає від правоохоронних органів України розслідувати факти незаконного відвідування Криму російськими діячами культури». Про це повідомляє Інформаційна служба Крайової Ради Українців Криму «Український голос Криму».

 Спікери брифінгу: Сергій Мокренюк – ГО “Євромайдан-Крим”, Андрій Щекун – ГО “Кримський центр ділового і культурного співробітництва “Український дім”.

«Україна разом із світовою спільнотою має переслідувати артистів РФ, що незаконно відвідують Крим та виступають зі схваленням окупації та анексії півострову. Спільно ми маємо припинити можливість відвідування такими артистами інших держав, обмежити їх можливість проводити концерти, вистави, тощо.

Україна мусить щонайменше вижити наступних заходів:

1.Кожен факт незаконного відвідування окупованого півострову діячами культури Росії є злочином, що спричиняє шкоду територіальній цілісності та суверенітету України, і має бути належно розслідуваний правоохоронцями.

2.До російських артистів, що просувають антиукраїнські наративи, Україною мають бути застосовані санкції.

3.Україна має вимагати від світовою спільноти в межах «політики невизнання» застосування обмежувальних заходів щодо таких осіб», – зазначають організатори заходу», – зазначають організатори  заходу.

За інформацією КРУК українською громадою Криму вже підготовлені та подані офіційні звернення до прокуратури АР Крим та м. Севастополя, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України. Зазначеним інституціям передані прізвища таких артистів і докази їх злочинних дій.

Онлайн-трансляція брифінгу відбудеться на Facebook-сторінці , YouTube-каналі  та сайті Українського кризового медіа-центру.

Також поставити питання спікерам можна онлайн, написавши до початку події під анонсом або на [email protected], а також під час самої події в коментарях до трансляцій та на пошту.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE