Банки не мають права вимагати довідку переселенця у кримчан

63

Банки зобов’язані обслуговувати жителів Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи. На цьому наголошує Представництво Президента України в АР Крим на своїй сторінці у Фейсбук.

У повідомленні зазначається, що Представництво Президента України в АР Крим разом із Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулися до Національного банку України за роз`ясненнями щодо невиконання банками України постанови № 699, до якої були внесені зміни у 2020 році.

«НБУ у своєму роз’ясненні до банків (https://cutt.ly/ylnlh9U) наголосив, що банки зобов’язані обслуговувати жителів Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи та наголосив на: неприпустимості дискримінації жителів Криму та міста Севастополя під час банківського обслуговування; необхідності надання повного доступу до фінансових продуктів і сервісів усіх громадян України, які проводять звичайні фінансові операції, щодо яких у банків відсутні підозри. Також регулятор рекомендував банкам переглянути внутрішні документи з питань фінансового моніторингу для уникнення таких випадків», – йдеться у відповіді НБУ.

Зокрема, у постанові Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 листопада 2014 року № 699»  від 17.03.2020 р. № 31 зазначається наступне: «Банкам після набрання чинності цією постановою забезпечити обслуговування поточних, вкладних (депозитних) рахунків фізичних осіб/фізичних осіб-підприємців, які мають постійне місце проживання на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, як відповідних рахунків резидентів та внести (за потреби) зміни до договорів про нові особливості функціонування цих рахунків та/або зміни до відповідного параметра їх аналітичного обліку».

Постанова набрала чинності 27 квітня 2020 року.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE