Увага! Оголошено конкурс з написання статей про культурну спадщину Криму

185

Громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» в рамках реалізації проекту «Голос Криму. Культурна спадщина для нас з тобою, — і не тільки!» оголошує конкурс з написання інформаційно-просвітницьких статей про культурну спадщину Криму.

Умови конкурсу та критерії оцінювання:

  • найпершим критерієм має бути інклюзивізм – за умов беззаперечного визнання української юрисдикції на територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Культурна спадщина цієї частини території України як складова національного надбання має універсальне загальнолюдське значення, містить широкий цивілізаційний контекст і потребує уваги широкого суспільства та міжнародної спільноти.
  • по-друге, єдність культурного простору материкової частини України та окупованого Кримського півострова. Документування, дослідження, популяризація як історичного середовища, так мікроісторії про життя спільноти (роду, громади) розглядається як важливий історичний потенціал нації в цілому. Науково-пізнавальна та художньо-емоційна новизна наративу, культивуючи пам’ять місця, сприятиме капіталізації історії, сприятиме плеканню традицій місцевого культурного середовища.
  • по-третє, важливий прикладний аспект – крім просвітницької місії та чинника контрпропаганди – оповіді про пам’ятки і явища культурної спадщини є своєрідним продовженням літопису індивідуальних та локальних історій громад і поселень, ансамблів та окремих пам’яток, їхніх мешканців та гостей, подій їхнього життя та побуту. У результаті корпус текстів та ілюстративного матеріалу може принести і наукові відкриття, і поточнення фактів, доповнення свідчень, заповнення лакун чи спростування некоректних або помилкових даних. Зайве стверджувати, що це матиме значення для науково-дослідницької роботи, консерваційних та реставраційних заходів.
  • наостанок, найсуттєвішим має стати можливість документального або з посиланням на достовірні джерела найостанніші в часі свідчення про культурну спадщину Криму. Такий своєрідний народний моніторинг. Задля блага і добра майбутнього визволеного Криму.

Статті повинні містити щонайменше 20 тисяч знаків інформаційно-просвітницького напрямку, розкривати зміст теми, її актуальність. Всі статті проходять експертний відбір, після чого з авторами відібраних статей підписуватиметься договір, в якому зазначатиметься сума гонорару.

Право на використання статей за договором буде належати ГО “Кримський центр ділового та культурного співробітництва”.

Публікації статей будуть розміщені на сайті “ГОЛОС КРИМУ. КУЛЬТУРА” та на шпальтах друкованого видання – газети “Кримська світлиця”.

Статті подаються на розгляд при готовності. Фотографії до статті вітаються. Розгляд статей, що надійшли, буде тривати 3-5 днів.

Інформаційні матеріали надсилати на електронну пошту [email protected]  з написом теми “Голос Криму. Культура”

Довідково: Проєкт «Голос Криму. Культурна спадщина для нас з тобою, — і не тільки!» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Інформаційний партнер проекту: редакція газети “Кримська світлиця” та інформаційна агенція “Голос Криму”.

Чекаємо на матеріали! Будь переможцем вже сьогодні!

SHARE