Фото: mzdrav.rk.gov.ru

За повідомленням РИА-Новости Крым, кримські чиновники від медицини під час пандемії стурбовані проблемою ввезення на півострів медикаментів з України. Мешканці окупованого Криму відчули різницю між українськими і російськими ліками, й надають перевагу першим, потайки провозячи через адмінмежу навіть цитрамон, бо російські аналоги малоефективні.

Голова управління Росздоровнагляду по Республіці Крим і Севастополю Василій Клімов заявив: «Ми розглядали інформацію про продаж препаратів окремими особам в соціальних мережах і популярних месенджерах. Надходить інформація про те, що якимось чином препарати надходять до нас з сусідньої держави, я маю на увазі Україну».

Закликавши кримчан не купувати такі препарати, він зауважив: «Що там знаходиться, ніхто не знає. Може там звичайна вода».

Тобто за давнім принципом «не читав, але засуджую», пан Клімов визнав, що жодних доказів неефективності чи навіть шкідливості українських ліків його відомство не має. Схоже, алергію в кримських чиновників викликає сам факт українського походження медикаментів і цифри 482 на упаковці. Що це, спроба не допустити конкурентів на ринок медпрепаратів чи ідеологічні маразми збанкрутілого режиму? Втім одне іншому не заважає.

Так само, але вже на всій території Російської Федерації заборонені вакцини від COVID-19 іноземної розробки, адже передова російська наука і виробництво почали випускати власний продукт «Спутник V».

14 січня Роскомнагляд оголосив, що в Російську Федерацію заборонено ввозити вакцини з-за кордону. Втім, російська еліта або за додаткову платню вакцинується проти COVID-19 в приватних клініках Pfzer/BioNTech на території Росії, або літає робити щеплення за кордон. Приватні клініки за гідну суму готові порушувати російське законодавство.

Щеплення росвакциною, що, зрозуміло, не має аналогів у цивілізованому світі, вже почалося й охопило навіть окупований Крим. Отже, хто вони, ті піддослідні «кролики», яких вакцинують, навіть не питаючи згоди?

У Севастополі вже ведеться щеплення лікарів і вчителів. Причому працівникам бюджетних організацій недвозначно дають зрозуміти, що відмовлятися від вакцинації не варто – можна позбутися роботи. Сергій Грига (головний позаштатний фахівець-епідеміолог міста) сформулював це так: «Від вакцинації може відмовитися будь-яка людина. Але вона має розуміти, що на працівників певних категорій, крім конституційних прав, поширюються й інші нормативні документи РФ, такі, як постанови уряду РФ». Тобто виявляється, що постанови уряду РФ мають вищу силу за російську конституцію.

Заступник міністра охорони здоров’я РК Антон Лясковський висловився цілком «патріотично» із щирою впевненістю у завтрашньому дні: «Жодних випадків серйозних захворювань і ускладнень по Республіці Крим не виявлено. Вакцина абсолютно ефективна, безпечна. Порядку дев’яносто п’яти відсотків її ефективність. Я на власному прикладі сьогодні прищепився. Самопочуття чудове. Впевнений, що воно таким буде протягом всього часу».

Нагадаю, що не менш оптимістичним той же замміністра Лясковський був рік тому, у березні 2020-го коли запевняв, що: «Випадків виявлення короновірусної інфекції в Республіці Крим не зафіксовано».

Шістдесят відсотків кримчан має намір вакцинувати МОЗ Криму вже у цьому році.

Ще безправніша група, в якої не питаються згоди на вакцинацію – солдати-призовники. Призов мешканців окупованого Криму до лав збройних сил Росії сам по собі є порушенням міжнародного права, але російську владу це не обходить. На рік молода людина надходить у повне розпорядження держави-окупанта, в тому числі й для проведення дослідів. Дав присягу віддати життя за батьківщину – віддавай.

За повідомленням Цензор.НЕТ  більше двадцяти кримських строковиків потрапили в шпиталь з високою температурою після примусової вакцинації у військовій частині № 83576, одній з частин окупаційних військ Російської Федерації на півострові. За свідченням бабусі одного з постраждалих, Максима Чурілова: «Провакционували весь полк. Багато хто відмовлявся, але відмова прийнята не була». В її онука стався набряк горла, добу хлопець провів у реанімації. «Вони просто вбивають наших дітей», — обурено заявила жінка.

Ще в грудні, на хвилі галасу щодо вакцинації «абсолютно безпечним» російським «Спутником V», російський «Левада-центр» провів соціологічне опитування. За отриманими відповідями 58 % мешканців РФ не готові прищепитися цією вакциною, яка, до всього, ще й не пройшла повний курс перевірки. Але кримська влада не проводить опитувань, і визначила кілька груп населення, що підлягають вакцинації в примусовому порядку.

Стаття 5-та федерального закону Росії «Про імунопрофілактику інфекційних захворювань» гарантує право на відмову від профілактичних щеплень. Профспілка працівників освіти РФ «Учитель» вже закликала в разі примусу до вакцинації відмовлятися всім колективом, тому що вигнати з роботи всіх одразу неможливо.

Але Крим нині контролюється державою, режим якої позбавляє громадян права вибору, і не лише політичного. Будь-якого вибору.

Валерій ВЕРХОВСЬКИЙ

SHARE