У Сімферополі залишилося 174 учні, які навчаються українською мовою

2022

На сьогоднішній день у місті Сімферополі функціонує лише 11 класів з українською мовою навчання, де отримують освіту 174 дитини. Про це повідомила адміністрація міста Сімферополя, відповідаючи на інформаційний запит Українського культурного центру в Криму.

18033277_10203282620982057_8505424051998362594_nданні

(для збільшення зображення натисніть на фото)

 

Як видно з відповіді, в україномовних клас навчаються діти з 3 по 9 класи; за останніх два роки не відбулося жодного набору до 1 класу; не має жодного україномовного 10 та 11 класів.

Нагадаємо, що до окупації Криму країною-агресоркою на півострові українською мовою навчалося 7,41% –  це біля 13 тисяч учнів. У 2015 – 2016 навчальних роках україномовна освіта в Криму скоротилася в рази, і склала 0,5% учнів.

Ці цифри красномовно свідчать про те, що, не зважаючи на задекларовані можливості для мешканців тимчасово окупованого Криму, відбувається сильний тиск на батьків та дітей, які бажають навчатися  українською.

Варто зазначити, що 19 квітня 2017 року Міжнародний Суд ООН ухвалив рішення у справі “Україна проти Російської Федерації” щодо застосування тимчасових заходів.

Згідно з рішенням Суду Російська Федерація в окупованому Криму має:

–          Утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

–          Забезпечити доступ до освіти українською мовою.

«На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці у Криму залишаються вразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні», — повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова Суду Ронні Абрахам.

Коментуючи це рішення МКС Андрій Щекун, член правління ГО “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, у своєму дописі на Фейсбук зазначив, що “дякуючи активній позиції представників ГО “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім” та співпраці з правозахисними організаціями нарешті є результат того, що світ побачив переслідування етнічних українців в Криму, дискримінацію українців за етнічне походження та мову навчання. Більше як 600 класів з українською мовою навчання просто ліквідовано, 7 шкіл з українською мовою навчання практично переведено в формат російськомовних – лінгвоцид української мови в Криму триває зі сторони окупантів”.

Він також наголосив на тому, що українські державні інституції, на жаль, абсолютно не реагують на те, що відбувається в окупованому Криму: керівництво Міністерства освіти і науки України до сих пір ніяк не відреагувало на цю ситуацію, Прокуратурою АР Крим не відкрито жодного кримінального впровадження по факту нищення україномовної освіти в Криму.

“Особисто звертався до пані Лілії Гриневич під час однієї з нарад в Кабінеті міністрів України щодо необхідності звернути на це увагу і подати заяву до Прокуратури АР Крим щодо відкриття кримінального впровадження проти … так званого міністра освіти  Криму Гончарової Наталії Георгіївни. Сподіваюсь, що хоч зараз буде реакція державних центральних органів влади”, – зазначив громадській діячї.

SHARE