Громадськість звернулась до Міносвіти з проханням втрутитись у хід вступної компанії

1853

Правозахисники та представники громадських організацій України, які опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб, звернулись до Міністра освіти та науки України з проханням втрутитися в ситуацію щодо відмови приймальних комісій у прийнятті документів у випускників з окупованих територій.

Громадські інституції у своєму зверненні повідомляють про те, що згідно з порядком прийому документів на вступ до вишів юнаки з окупованих територій  стикаються з проблемою: відмова у прийнятті документів у зв’язку з відсутність військового квитка або посвідчення про приписку.  На думку правозахисників та громадських активістів – це веде до того, що випускники з окупованих територій не зможуть навчатися в українських ВНЗ.

Міністерство освіти відреагувало на лист громадськості досить оперативно. За словами Валентини Потапової, координатора освітніх програм Центру громадянської просвіти «Альменда», Міносвіти терміново готує вказівку ​приймальним комісіям університетів, щоб ті не вимагали приписних свідоцтв та військових квитків від абітурієнтів із Криму та окупованих районів Донбасу. Відповідний лист надійде до вишів вже сьогодні. «Швидка консолідація всіх громадських організацій – це показник активності громадянського суспільства до конструктивних і активних дій на захист суспільних інтересів», – прокоментувала реакцію освітнього відомства на звернення громадськості пані Валентина.

Текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ

Вельмишановний пане Міністре!

Випускники з тимчасово окупованих територій, пройшовши тернистий шлях (екстернат, отримання атестатів, ЗНО та інше), зараз зіткнулися з тим, що не можуть вступити до українських ВНЗ.

Відповідно п.4 Розділу VI. «Порядку прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів» Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році (Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.10.2014 № 1172) «Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто: … військовий квиток або посвідчення про приписку». Проте абітурієнти з тимчасово окупованих територій не мають ані військового квитка, ані посвідчення про приписку, так як вони не ставали на військовий облік (Ст. 14 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу») в зв’язку з відсутністю українських призовних дільниць на окупованих територіях.

Під час прийому документів, виконуючи «букву закону», прийомні комісії відмовляються брати пакет документів у вступників з окупованих територій, мотивуючи «відсутністю повного пакету документів».

Все це веде до того, що випускники з окупованих територій не зможуть навчатися в українських ВНЗ.

Вимагаємо ТЕРМІНОВО вирішити цю проблему, призупинивши для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій цей пункт або знайшовши інші шляхи (наприклад, подання довідки внутрішньо переміщеної особи).

 

З повагою,

ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда»

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Міжнародний фонд «Відродження»

Харківська правозахисна група

ГО «Центр інформації про права людини»

Проект «Без Кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія»

Центр Громадянських Свобод

ГО «Правозахисна рада України»

ГО «ЕЛЬ-ЧЄБЄР»

ХОГО «Молодіжна Правозахисна Група – Харків»

ХОФ «Громадська Альтернатива»

ГС «Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму»

Кримський правозахисний центр «Дія»

Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім»

ГО «Українська Громада Криму»

ГО «Кримська діаспора»

ГС «Рада Громадських Ініціатив»

ГО «Кримська хвиля»

Громадська ініціатива «Крим SOS», виконавчий партнер УВКБ ООН

ГО «Таврійська гуманітарна платформа»

ГО «Регіональний центр прав людини»

ГО «Союз вимушених переселенців»

 

SHARE

2 COMMENTS

Comments are closed.