ТВ “Голос Криму”. Олег Комуняр, ультрас кримського футбольного клубу розповідає про відродження кримської команди на материку

24

Програма  “Голос Криму” на UA:Крим, і я її ведуча – Ліна Голуб. В програмі ми поговоримо про футбол, а точніше – про кримський футбол і зокрема про клуб “Таврія”, в гостях у нас – Олег Комуняр – кримчанин, віце-президент федерації футболу АР Крим, ультрас Таврії!

Олеже, розкажіть, будь ласка для початку – що для Вас означає бути ультрас?

Олег Комуняр: Це любити свій клуб, місто, команду.

Як давно Ви вболіваєте за “Таврію” і чому саме за неї?

Олег Комуняр: Більше 10 років 100%. Це кримська команда із Сімферополя, я сам звідти. Так мене колись привів на стадіон мій дідусь, так я до цих пір вболіваю за Таврію. Це була любов з першого погляду.

Які особливості були у кримського футболу загалом порівняно з “материковим”? Як він розвивався?

Олег Комуняр: Якщо брати професіональний футбол, то напевне особливостей особливих не було топової прем*єр ліги, а що стосується молодіжного дитячого футболу, то він по багатьом пунктах поступався материковому. В першу чергу місцем тренування для молоді. Це був найбільш такий негатив із кримського футболу.

Які успіхи мав і які позиції в загальноукраїнському контексті займав клуб “Таврія” у 2013-14 році, перед анексією?

Олег Комуняр: 13-14 роки сезон був таки  достатньо важкий. В Таврію прийшов тренер грецький Яніс Христопулос. Йому прийшлось працювати у важких умовах, бо Таврія не могла заміняти новими гравцями, йому доводилось працювати з молоддю, тому результати не сильно радували. Як тільки санкції було знято почалась  анексія Криму.

Після аннексії Криму, хто прийняв рішення розпустити клуб? Як це рішення відбилося на гравцях? Що вони робили далі? 

Олег Комуняр: Був тоді генеральний директор Олександр Бойцун. Піддався ворожій пропаганді чи сам агентом Кремля був. Він мріяв про російські гроші, які нібито підуть в кримський футбол, кримські команди будуть грати в російському чемпіонаті. Він не почав процес перебазування клубу на материк. Прийшло до того, що клуб помер. Довелося створити новий російський клуб. Нічого не вийшло, бо кримські клуби не могли виступати в Росії. “Таврія” зникла. Українські гравці, які ще могли грати перейшли в інші клуби, хтось  закінчив кар*єру. З іншими легіонерами і гравцями “Таврії”, з ким був знайомий в ті роки, підтримую зв*язок. Вони раді, що “Таврія” зараз відродилась.

“Таврію” відродили у материковій Україні фактично з нуля у 2016 році… Розкажіть, як обрали нове місце, як зібрали гравців, хто ці футболісти?

Олег Комуняр: Коли почався процес відродження клубу в Херсоні спочатку не вийшло. Була надія, що буде построєно стадіон конкретно під Таврію, але через якісь процеси це затормозилось, і в загальному прийшов голова Бериславського району допоміг, і було прийнято рішення грати там.

Як Ви, вболівальник, відчували цей переїзд? Які були емоції?

Олег Комуняр: Позитивні, ця новина не тільки мене порадувала. В понеділок заявились на чемпіонат, у суботу вже була перша гра в Харкові. Багато вболівальників зразу поїхало на цю гру. Після деокупації Криму Тавіря обов*язково повернеться на свій рідний стадіон, якщо до цього часу він не розвалиться чи його не рознесуть.

Чи допомагала Федерація футболу України у відроджені “Таврії”?

Олег Комуняр: Так, звичайно, зараз допомагає. При її підтримці зараз йде відродження клубу.

Як Ви ставитесь до аналогу “Таврії” у Сімферополі?

Олег Комуняр:  Це не аналог “Таврії”. Цей так званий клуб створений окупантами і їх маріонетками в якості російської пропаганди, щоб показати, що нічого не змінилось, а стало ніби краще. Це не футбольний клуб, а пропагандистський проект.

Олеже, з якої ліги і з яких результатів починалася нова “Таврія”  і чого вдалося досягти на сьогодні?

Олег Комуняр: Ми починали з аматорської ліги, результати з початку  були не дуже хороші, бо  команда тільки зібралась, були не зрозумілі умови тренування, склад не зіграний, набирали за декілька днів до початку матчу. Достатньо погано зіграли, зайнявши третє місце з кінця, а сезон закінчили на сьомому чи восьмому місці. Головне, що команда грала в аматорському чемпіонаті і перейшли у другу лігу. На сьогоднішній день ми потрапили в третій кваліфікаційний раунд кубку України, зараз команда займає четверте місце в чемпіонаті зігравши три матчі, дві перемоги і одна поразка. В команді зараз близько 15-ти гравців, можливо буде збільшення до того, як закриється трансферне вікно.

 Які короткотермінові і довготермінові цілі ставлять перед собою тренер, гравці?

Олег Комуняр: В нашому випадку планувати щось дуже складно. Ми будемо грати на високий результат. Будемо старатись займати призове місце, щоб воно в ході сезону допомогла перекваліфікувати у першу лігу. Клуб немає постійного фінансування, постійно знаходимось в пошуках інвесторів, цим питанням займається нардеп Сергій Куніцин, який і є президентом футбольного клубу. Хочеться надіятись, що фінансові проблеми ми вирішимо. Чим швидше, тим більше шансів підвищитись, набрати сильних гравців і робити умови, щоб вони до нас прийшли.

Підтримка “Таврії” зростає в Україні? Чи приєднуються нові ультрас? Як розвивається фанатський рух?

Олег Комуняр: Є ті, хто вболівав за “Таврію” завжди  – це ультрас. Проблема фанатського руху в тому, що зараз всі розкидані по містах, не завжди є можливість приїхати на гру.  Багато зараз на фронті воюють проти російського окупанта. Про ультрас поки говорити рано, що вони приєднуються до фанатського руху. У “Таврії” з кожним матчем стає все більше і більше вболівальників в Бериславі і Новій Каховці. Команда грає, показує нові результати, це цікаво, люди будуть ходити. Є фанати з Крима, але це проблема перетину кордону. ФСБ слідкує за такими людьми, хто їздить на футбол і можуть бути проблеми. Тому люди їздять без атрибутики і не можна показувати, що ти їдеш на футбол. Важко перетинати адмінкордон, пройти ці процеси і також морально. Але з Кримуприїжджають сотні людей на матчі, було таке.

А як на даний момент розвивається кримський футбол під прокремлівською владою? Які у нього перспективи?

Олег Комуняр: Під кремлівською владаю кримський футбол, насправді, може тільки померти, повна деградація. Мені недавно вболівальник присилав фотографію, гуляв по стадіону Локоматив, освітлення поіржавівше, поле і бігові доріжки вигорівші, кришу там зірвало, за те, вони там проросійський лозунг вивісили. Все помирає, інфраструктура, минула база поросла бур*яном з людським ростом. Те, що вони там створюють якісь клуби і роблять імітацію чемпіонату, все це не більше чим пропаганда. Я думаю, що окупанти роблять все, щоб стадіон у Сімферополі прийшов у не робочий стан, щоб щось на його місці побудувати, я думаю, що все до цього йде.

І наостанок. Що б Ви хотіли сказати кримчанам у день Незалежності України?

Олег Комуняр: Хочу побажати здоров*я, терпіння, дочекатись того моменту, коли ми звільнимо Крим. Хочеться процитувати Тараса Григоровича: «І на оновленій землі будуть мати, буде син». Томі зі святом вас співвітчизники, ми повернемось і всіх покараємо.

SHARE