Андрій Щекун: «Ми готові презентувати концепцію Фонду деокупації Криму»

192

Сьогодні  у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики в режимі відеоконференції відбулися слухання на тему: «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України».

Як зазначається на сайті Комітету  метою заходу стала необхідність «об’єктивно оцінити забезпеченість громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, а також прикордонних районах України, доступом до суспільно важливої інформації українських мовників, а також напрацювати «дорожню карту» невідкладних заходів, що будуть направлені на  відновлення інформаційного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях та забезпечення громадян, які там проживають, а також у прикордонних територіях, безоплатним доступом до програм вітчизняного телерадіомовлення.

Участь у заході взяли народні депутати України, урядовці, представники інших органів влади, а також представники засобів масової інформації, громадських інституцій тощо.

Під час виступів учасники слухання наголошували, що за весь період триваючої збройної агресії російська інформаційна пропаганда  не лише не послабшала, а далі набирає обертів. Водночас українські органи влади, зокрема ті, які відповідають за інформаційну політику, не змогли консолідувати зусилля, ресурси та забезпечити не лише адекватну реакцію на виклики, а й не працюють на випередження.

Наслідком такої діяльності стали масові закриття регіональних ЗМІ, зокрема це торкнулося засобів масової інформації, які працювали на нині окупованих територіях. Адже вони змушені були виїжджати, але не отримавши належної підтримки від держави припинили своє існування. Також наголошувалося на  знищенні україномовного регіонального контенту в прикордонних регіонах, а це вже питання національної безпеки.

Учасники заходу у своїх  виступах також обговорювали питання необхідності державної підтримки друкованих ЗМІ, які, нажаль, державою недооцінені та не розглядаються як  потужна зброя проти російської інформаційної агресії, та як один із дієвих елементів боротьби за  «мізки» громадян власної держави.

У Комітетських слуханням взяв участь представник Крайової Ради Українців Криму, головний редактор переміщеного ЗМІ  – газета «Кримська світлиця» – Андрій Щекун. Зокрема, він попросив внести до остаточного варіанту рекомендацій слухань Комітету створення Фонду деокупації Криму:

«Прошу внести в рішення комітетських слухань рекомендацію щодо виконання доручення Прем’єр-міністра України від 31 січня 2020 року  щодо необхідності створення Фонду реінтеграції в Україну АР Крим та м. Севастополя. Доручення не скасоване, є необхідність його виконання. Важливо це питання винести на «Кримську платформу» та на Саміт, що відбудеться в серпні 2021 року. Важливо створити міжнародний фонд із залученням міжнародних інституцій, закордонних країн, що підтримують нашу країну. Досвід функціонування фонду в нас є – це діяльність Українського культурного фонду. Важливо в діяльності цього фонду передбачити як грантову підтримку, так і цільову державну підтримку через державні програми. Ми готові презентувати Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України концепцію фонду.

Окремо хочу звернути увагу на єдине друковане видання газету «Кримська світлиця», редакція якої потребує приміщення і державної цільової підтримки. Прошу подані рекомендації внести в підсумковий документ цих Комітетських слухань».

Олександра НЕЗВАНА

SHARE