Аналітики «КримСОС» під час зустрічі ОБСЄ з людського виміру розповіли про переслідування української церкви в Криму

73

9-10 листопада в онлайн-форматі відбулась III Додатковою зустрічі ОБСЄ з людського виміру. Тема зустрічі: «Свобода віросповідання і переконань: роль цифрових технологій і акторів громадянського суспільства в просуванні цього права людини для всіх».

Як повідомляється на сайті організації «КримСOС» представники цієї організації  –  Євген Ярошенко і Анастасія Донець –  представили звіти про релігійні утиски в окупованому Криму.
Зокрема у своєму виступі аналітик організації  Євгеній Ярошенко зазначив, що в умовах фактичного викорінення російською владою залишків громадянського суспільства на півострові, саме релігійні діячі взяли на себе роль громадських активістів, які надають підтримку політичним в’язням в окупованому Криму. Яскравим прикладом є діяльність Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ).

Аналітик КримСОС нагадав, що Кримська єпархія ПЦУ і її глава митрополит Климент з початку російської окупації намагається врятувати від захоплення кафедральний собор рівноапостольних кн. Володимира та Ольги в м. Сімферополі і від знесення храм в Євпаторії.

«Захоплення або знищення майна, невиправданий військовою необхідністю, він є військовим злочином відповідно до Четвертої Женевської конвенції і Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Кримська єпархія робила все можливе в кримських і російських судах для захисту релігійних прав українців в Криму і тепер покладає надію на ЄСПЛ для встановлення істини в останній інстанції», — сказав Євгеній Ярошенко.

У своєму виступі він також наголосив на тому, що ПЦУ надавала моральну і духовну підтримку українським політв’язням: Володимиру Балуху, Олегу Сенцову і Євгену Панову.

«Родичі ув’язнених громадян України постійно звертаються до митрополита Климента з проханням відвідати їх, проте російська влада весь час відмовляє Клименту в побаченні, що порушує ст. 76 Четвертої Женевської конвенції, ст. 27 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а також російське законодавство»,  – констатував доповідач.

Довідково. На першому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православна Церква України) створено Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі. 13 червня 2019 року Указом Митрополита Київського і всієї України Української Православної Церкви (Православна Церква України) Епіфанія призначено головою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі архієпископа (нині митрополита) Сімферопольського і Кримського Климента.

Це важливий крок і відповідальний вчинок, що здійснює Церква у захисті прав та свобод українців Криму. Закликаємо боротися за визволення бранців Кремля, що сьогодні знаходяться в російський тюрмах.

Олександра НЕЗВАННА

SHARE