У Криму росіяни розпочали будівництво військових кораблів

10

У тимчасово окупований Росією Крим прибув президент країни-окупанта Владімір Путін, для того, щоб дати старт будівництву двох десантних кораблів для флоту РФ. Подія відбулася 20 липня, на керченському заводі «Затока».

Як повідомляють ЗМІ, на заводі будуватимуть кораблі – «Іван Рогов» і «Митрофан Москаленко». Їх довжина становитиме 220 метрів, а водотоннажність – 25 тис. тонн. Кожен з них зможе переносити більше 20 важких вертольотів і перевозити до 900 морських піхотинців. Після спуску на воду Кремль хоче ввести кораблі до складу ВМФ РФ.

У зв’язку з вказаним незаконним візитом 20 липня 2020 року Міністерство закордонних справ України заявило рішучий протест Міністерству закордонних справ Російської Федерації.  «Українська сторона вважає згаданий візит та інші поїздки російських посадовців до тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які здійснюються незважаючи на неодноразові застереження і протести Міністерства закордонних справ України, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, Бакинською Декларацією Парламентської Асамблеї ОБСЄ (2014) та іншими резолюціями Парламентської Асамблеї ОБСЄ», – наголосили у відомстві.

Відреагував на подію і колишній Постпред Президента в Криму Борис Бабін: «Нагадаю, що з 1999 до 2014 року завод «Затока», ключове підприємство Керчі, випустив більше п’ятидесяти немалих суден (три на рік у середньому). Балкерів, контейнеровозів, суден обслуговування нафтопромисловості, насамперед – на замовлення країн ЄС. … За шість років окупації завод «Затока» отримав на папері від росіян двадцять замовлень, але по факту збудував … п’ять плавзасобів – три малих ракетних катери, одне патрульне й одне рятувальне судно. Наразі росіяни уперше замовили на «Затоці» немалі кораблі, два вертольотоносці, з контрактом на півтора мільярди доларів. Розмір майбутнього розпилу й власне зумовив приїзд президента РФ як очевидного «господаря свята».

Довідково: Суднобудівний завод «Затока» заснований в 1938 році. Розташований на березі Керченської протоки, займає площу понад 140 гектарів. За період з 1945 по 1980 рік заводом побудовано близько 600 суден, у тому числі серія танкерів типу «КРИМ» дедвейтом 150 тис. тонн. З 1980 по 1996 рік завод будував серію середньотонажних танкерів типу «ПАНАМАКС» з подвійними бортами і дедвейтом 65 тис. т. Була побудована серія стаціонарних нафтових платформ для В’єтнаму. Завод відомий як будівельник військових фрегатів водотоннажністю 3,3 тис. тонн. З 1992 року всі судна будуються на експорт для Норвегії, Греції, Голландії і ряду інших країн.

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE