Куди зникли 20 класів випускників з окупованого Криму?

10198

Третього лютого 2016 року випускники шкіл окупованого Криму писали підсумковий твір (рос. «итоговое сочинение»). За парти сіло 9962 школяра з 10 114 учнів, які зареєструвалися. Чим цікава ця інформація? В першу чергу – цифрами.

Отже на лютий 2016 року в 11 класах анексованого Криму навчалося трохи більше десяти тисяч учнів. Це практично на 1700 школярів менше, ніж у минулому 2015 році.

Але й не це саме цікаво. У вересні 2014 року так званий міністр освіти окупованого Криму Наталя Гончарова повідомила, що до випускних класів поступило 10700 учнів. Таким чином розбіжність складає 600 учнів, що в середньому складає 20 класів. Куди ж поділися діти?

Варіант із скороченням учнів за рахунок міграційних рухів не підходить. Так, під тиском окупаційної влади до материкової України виїжджає багато людей, але й до анексованого Криму приїжджає чимало. За даними Кримстату у 2014 та 2015 роках кількість населення окупованого Криму збільшилася на 32,5 тисячі людей (і це з урахуванням десятків тисяч кримчан, які виїхали з півострова та відмінним сальдо в 9 тисяч між народженими та померлими). На анексований півострів країна-окупант масово «завозить» військових і чиновників, ФСБшників і прокурорів та інших росіян. Багато з них їдуть разом із сім’ями. Але зростання кількості випускників не відбулося. В чому ж причина? А причина банальна – кримські атестати мало кому потрібні.

Росія не чекає кримських випускників. Не зважаючи на обіцянки та преференції, у російських вишах не дуже зацікавлені в кримчанах. Так, у 2015 році, за інформацією тієї ж самої “міністерської” очільниці Гончарової, з російських вишів, назад до тимчасово окупованого Криму, повернулося понад 4 тисяч студентів, які перевелися до Росії у 2014 році.

Де ж поділось 20 класів випускників?

Вони розійшлися різними шляхами.

По-перше, частина з випускників перейшла до середньо-спеціальних закладів (ПТУ). Адже 2015 – 2016 навчальний рік ознаменувався небувалим напливом до цих закладів, що призвело до того, що окупаційна влада терміново збільшили на 1000 кількість місць у ПТУ.

По-друге, інша частина із «зниклих» випускників перебралися до Росії, плануючий отримати дійсний російський атестат.

І, по-третє, ще частина випускників переїхали до материкової України, плануючи в майбутньому вступити до українських та європейських вузів.

От і маємо, що для багатьох кримчан освіта в тимчасово окупованому Криму стає все менше привабливою.

 Олег Охредько,

експерт з освітніх питань ЦГП «Альменда»

для ІА «Голос Криму»

Читайте також: Прощавайте кримські ВУЗи: вища освіта на півострові не в фаворі.

SHARE