Кримські події з 8 по 14 червня

698

 Кримський «прокурор» став генералом 

Володимир Путін присвоїв «прокурору» Криму Наталії Поклонській звання держрадника юстиції 3 класу. Відповідний документ опублікований 11 червня на офіційному порталі правової інформації.

Цей чин прокурорського працівника відповідає званню генерал-майора. До цього Поклонська була старшим радником юстиції (що відповідає званню полковника).

 За зірваний курортний сезон звільнили керівницю «Мінкурортів»

Олена Юрченко, «очільниця» курортного відомства півострову, не виправдала сподівання кримської «влади» та кримчан на гарний туристичний сезон. ЇЇ звільнили у зв’язку з “питаннями до її роботи”.  На вакантне місце призначили Сергія Стрельбицького, який 2010 року був призначений головним по туризму у Львівській облдержадміністрації, але в 2014 році виїхав до вже анексованого Криму.

Росія продовжує нарощувати своє військо у Криму 

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на засіданні міжпарламентської ради “Україна-НАТО”. “Росія збільшує чисельність військових угруповань у Криму. Наразі їх чисельність становить близько 24 тис. військовослужбовців, які виконують там певні завдання. Значно збільшилась кількість озброєнь і техніки”, – сказав Полторак.

Міністр також додав, що якщо Росія продовжуватиме нарощувати військову силу такими самими темпами, то до 2018 року може вдвічі збільшити чисельність своїх військ у Криму та перетворити півострів на оборонний пункт. “Незважаючи на міжнародні зобов’язання існує висока ймовірність розміщення на території півострова носіїв стратегічної ядерної зброї”, – підкреслив міністр оборони.

Кабмін затвердив порядок в’їзду та виїзду з Криму

Згідно з документом, працюватимуть три контрольні пункти для автомобільного сполучення – Каланчак, Чаплина, Чонгар, та чотири пункти для залізничного – Херсон, Мелітополь, Вадим, Новоолексіївка.

У порядку також йдеться про те, за якими документами можна перетинати пропускні пункти. Зокрема, громадяни України можуть потрапити до Криму та виїхати з півострова за внутрішнім чи закордонним паспортом, а також іншими документами, передбаченими законодавством. 

Мінінформації створить  для мешканців окупованого півострову російськомовний радіопродук

Про це заявив  радник міністра інформаційної політики Сергій Костинський. “На сьогодні існує стратегічна домовленість з українською редакцією “Радіо Свобода” про створення радіопродукту для кримчан російською мовою. Це мовлення буде приблизно 6 годин на тиждень. І в цьому проекті візьмуть участь кримські журналісти: такі, як Олександр Янковський, Асман Пашаєв і Павло Казарін», – розповів він.

 В Криму відбулися військові навчання

Понад десять ударних вертольотів Мі-28Н і Мі-35М взяли участь у планових триденних льотно-тактичних навчаннях з пусками некерованих ракет і стріляниною з гармат на Кримському півострові. За повідомленням прес-служби Південного військового округу, особливість цих навчань полягала у виконанні бойових пусків із гранично малих висот, коли вертольоти здійснюють бойові заходи на ціль через природні укриття і після поразки об’єкта знову ховаються за ними під прикриттям бортів, які йдуть слідом.

EX.UA закритий для кримчан 

Роскомнадзор заблокував кримчанам доступ до українського файлообміннику – EX.UA. При спробі перейти на український сайт на сторінці браузера з’являється повідомлення: Доступ обмежений за рішенням суду або з інших підстав, встановлених законодавством Російської Федерації.

Кримські чиновники звітують про наповненні водосховища

Сильними зливами, що  пройшли днями у Криму, природа «вирішила» проблему нестачі води. За останні десять днів Крим отримав приплив води в 60 млн. кубометрів, що в п’ять разів вище норми. Завдяки чому водосховища природного наповнення заповнені на 84%. 

Україна до Криму ввезла понад 40 тисяч тон сільгосппродукції

Протягом травня з України в Крим було ввезено 24908,7 тонн продукції рослинного походження та 16163 тонни – тваринного походження. У сумі обсяг поставлених сільськогосподарських продуктів склав 41,1 тис. тонн. Про це повідомляє «кримське управління» Россільгоспнагляду. В той же час через виявлення порушень повернуто в Україну 13% вантажопотоку.

Крим став пасткою для російської зовнішньої політики

Президент Росії в результаті анексії Криму придбав безпрецедентну підтримку росіян, проте в перспективі опинився в програшній ситуації. Таку думку “Радіо Свобода” висловив політолог Іван Крастев, співробітник Інституту гуманітарних наук (Відень), один з провідних європейських дослідників пострадянської політики.”Крим, я думаю, виявився пасткою для російської зовнішньої політики. Якось дуже легко все там спрацювало, не було жертв, і виглядало так чарівно, що громадська думка дуже сильно зраділа … З’явилося відчуття, що все і далі так буде. Я думаю, що внутрішня підтримка, яку путінський режим отримав внаслідок Криму, насправді було те краще, що цей режим для себе придумав. Але тепер стало видно деякі речі, які насправді вже тоді неважко було помітити “, – вважає політолог.

Готель «Інтурист» влаштував виставку … трун

Замість туристів – труни. У холі відомого готелю в Ялті в розпал сезону влаштували незвичайну виставку. На ній відвідувачам пропонували ритуальні речі, одяг для небіжчиків і десятки варіантів трун. У Росії це вже 13-та така виставка. Але перша для Криму. На захід з’їхалися представники похоронної індустрії з російських міст і окупованих українських регіонів.

Російські пристави в Криму виконуватимуть рішення українських судів

Президент Росії підписав 8 червня закон «Про застосування положень федерального закону «Про виконавче провадження »на територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя». Федеральний закон передбачає особливості виконання окремих категорій виконавчих документів. Так, виконавчі документи, видані судами України до 18 березня 2014 на підставі вступили в законну силу судових актів, що пройшли розгляд в суді касаційної інстанції, мають ту ж юридичну силу, що й виконавчі документи, видані судами РФ, і підлягають примусовому виконанню відповідно до законом про виконавче провадження. Особливий порядок передбачений і для виконавчих документів, виданих судами, іншими державними органами або посадовими особами України до 18 березня 2014 року, про стягнення грошових коштів, що підлягали зарахуванню в доход бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Республіки Крим та міста з особливим статусом Севастополя ( в тому числі штрафів).  

У Криму розпочали боротьбу з розлученнями

На півострові розпочалася акція «Стоп розлучення». Кримська «влада» вирішила таким чином знизити кількість розлучень, адже розірвання шлюбу більш ніж у 30% перевищило кількість укладених шлюбів. Аби зміцнити сімейні стосунки, співробітники РАГСів проведуть бесіди про сімейні цінності та важливість збереження шлюбів.

Процес повернення Криму вже запущений 

Російський політолог Степан Демура зазначив, що Новоросію вже давно злили, Крим збираються повернути Україні – недарма про це заговорили США і Європа, і навіть представники “ДНР” і “ЛНР” заявили, що Севастополь невід’ємна частина України. Однак російсьянам необхідно заговорювати зуби новим ворогом і представити увазі когось грандіозного. США на цю роль цілком підходить, звідси і розмови про Третю світову і США, які ненавидять Росію за її “високу духовність”. Насправді, на думку аналітика, і Штати, і інші країни світу ставляться до Росії як до сусіда-алкоголіка, який п’є і чудить, при цьому створює неприємності, але всі до нього звикли, всім його шкода, тому й миряться. І тільки коли у сусіда починається “біла гарячка”, пояснив експерт, всі починають розуміти, що сусіда треба заспокоїти, а то він спалить не тільки свій будинок, але і інші.

SHARE