1300 кримчан вирішили не вступати до російських університетів

583

Завершується навчальний рік. Для одних дітей – це чергові довгоочікувані літні канікули, а для випускників та випускниць це період отримання документів про освіту та вступу до вищих навчальних закладів. Традиційно червень місяць – це період складання випускних іспитів. Але це й час, коли можливо підводити певні підсумки і отримати статистичну інформацію, яку окупаційна влада постійно втаємничує.

Ось і одна з інформацій дозволяє підрахувати, що 1300 хлопців та дівчат випускних класів шкіл окупованого Криму  вирішили не вступати до вищих навчальних закладів. Про це повідомляється на сайті окупаційного «Міністерства освіти, науки та молоді Республіки Крим», а саме інформацією відвідування «міністеркою» Валентиною Лаврик одного з пунктів проведення «Єдиного Державного іспиту» (Єдиний государствений екзамен) у Сімферопольському районі. Повідомляється про те, що у 2021 році всього складали ЄДІ 8631 випускників та випускниць. Цей іспит обов’язковий для тих, хто планує вступати до вищих навчальних закладів.

Ще одну цифру щодо випускників та випускниць з окупованого Криму повідомив сайт «Державної казенної установи окупованого Криму «Центр оцінки і моніторингу якості освіти», на якому вказали, що 15 квітня 2021 року 9931 ученик та учениця одинадцятих класів окупованого Криму писали підсумковий твір (переказ). А ось цей іспит повинні складати всі, хто бажає завершити школу та отримати документ про освіту.

Ось і виходить, що 1300 кримчан (а це близько 50 класів) або 13,5% випускників та випускниць не планують навчатися в російських вищих навчальних закладах. Можливо вони підуть отримувати робітничі професії або вже працювати, а частина з них поїде вступати до українських закладів вищої освіти, адже сотні українських університетів, академій та коледжів готові приймати кримчан за спрощеною системою.

Олег ОХРЕДЬКО, експерт ЦГП «Альменда»

SHARE